
| От какъв тип е каросерията, Alfa Romeo 33 (905)? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко бърза е колата, 1988 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 185 км/ч | 114.95 mph 0-100 км/ч: 9.6 сек 0-60 mph: 9.1 сек |
| Колко мощност има, Alfa Romeo 33 Хечбек 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 кс, 149 Нм 109.9 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Alfa Romeo 33 Хечбек 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 л 1712 см3 104.47 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1988 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Какво е задвижването, Alfa Romeo 33 (905) Хечбек 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | Двигател с вътрешно горене. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1988 Alfa Romeo 33 Хечбек? | 4015 мм 158.07 in. |
| Колко широка е колата, 1988 Alfa Romeo 33 Хечбек? | 1612 мм 63.46 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 930 кг 2050.3 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1335 кг 2943.17 lbs. |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Alfa Romeo |
| Модел | 33 |
| Генерация | 33 (905) |
| Модификация (Двигател) | 1.7 i.e. (105 кс) |
| Начало на производство | 1988 г |
| Край на производство | 1989 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 11 л/100 км
21.4 US mpg 25.7 UK mpg 9.1 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 5.9-8.1 л/100 км
39.9 - 29 US mpg 47.9 - 34.9 UK mpg 16.9 - 12.3 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 9.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 9.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 9.1 сек |
| Максимална скорост | 185 км/ч 114.95 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 8.9 кг/кс, 112.9 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.2 кг/Нм, 160.2 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 105 кс @ 5500 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 61.3 кс/л |
| Въртящ момент | 149 Нм @ 4500 об/мин 109.9 lb.-ft. @ 4500 об/мин |
| Модел/код на двигателя | 307.37 |
| Обем на двигателя | 1712 см3 104.47 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Диаметър на цилиндрите | 87 мм 3.43 in. |
| Ход на буталото | 72.2 мм 2.84 in. |
| Степен на сгъстяване | 9.5:1 |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Количество на маслото в двигателя | 4 л 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 7.3 л 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 930 кг 2050.3 lbs. |
| Допустима маса | 1335 кг 2943.17 lbs. |
| Максимална товароносимост | 405 кг 892.87 lbs. |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1000 кг 2204.62 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4015 мм 158.07 in. |
| Широчина | 1612 мм 63.46 in. |
| Височина | 1345 мм 52.95 in. |
| Колесна база | 2465 мм 97.05 in. |
| Предна следа | 1367 мм 53.82 in. |
| Задна следа | 1364 мм 53.7 in. |
| Преден надвес | 790 мм 31.1 in. |
| Заден надвес | 760 мм 29.92 in. |
| Пътен просвет | 121 мм 4.76 in. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Размери на гумите | 175/70 R13 |
| Размери на джантите | 5.5J x 13 |