
| Karoser tipi nedir, Alfa Romeo 33 (905)? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Araç ne kadar hızlıdır, 1988 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 185 km/saat | 114.95 mph 0-100 km/saat: 9.6 saniye 0-60 mph: 9.1 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Alfa Romeo 33 Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 bg, 149 Nm 109.9 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Alfa Romeo 33 Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 Lt 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 1988 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Aktarımı nedir, Alfa Romeo 33 (905) Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | İçten yanmalı motor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 1988 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 4015 mm 158.07 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 1988 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 1612 mm 63.46 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 930 Kg 2050.3 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1335 Kg 2943.17 lbs. |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Nesil | 33 (905) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 i.e. (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1989 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11 Lt/100 km
21.4 US mpg 25.7 UK mpg 9.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9-8.1 Lt/100 km
39.9 - 29 US mpg 47.9 - 34.9 UK mpg 16.9 - 12.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.1 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 112.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 160.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.3 bg/Lt |
| Tork | 149 Nm @ 4500 dev/dak 109.9 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 307.37 |
| Motor hacmi | 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 72.2 mm 2.84 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 930 Kg 2050.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1335 Kg 2943.17 lbs. |
| Azami yük | 405 Kg 892.87 lbs. |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4015 mm 158.07 in. |
| Genişlik | 1612 mm 63.46 in. |
| Yükseklik | 1345 mm 52.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2465 mm 97.05 in. |
| Ön tekerlek izi | 1367 mm 53.82 in. |
| Arka tekerlek izi | 1364 mm 53.7 in. |
| ön çıkıntı | 790 mm 31.1 in. |
| arka çıkıntı | 760 mm 29.92 in. |
| Yerden yükseklik | 121 mm 4.76 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 13 |