
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo 33 (905)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de rapidă este mașina, 1988 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 185 km/h | 114.95 mph 0-100 km/h: 9.6 sec 0-60 mph: 9.1 sec |
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 CP, 149 Nm 109.9 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 l 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1988 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo 33 (905) Hatchback 1988 1.7 i.e. (105 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1988 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 4015 mm 158.07 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1988 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 1612 mm 63.46 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 930 kg 2050.3 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 1988 Alfa Romeo 33 (905) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1335 kg 2943.17 lbs. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Generație | 33 (905) |
| Modificare (Tip motor) | 1.7 i.e. (105 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1988 an |
| Anul opririi productiei | 1989 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 11 l/100 km
21.4 US mpg 25.7 UK mpg 9.1 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 5.9-8.1 l/100 km
39.9 - 29 US mpg 47.9 - 34.9 UK mpg 16.9 - 12.3 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 9.1 sec |
| Viteza maximă | 185 km/h 114.95 mph |
| Raport greutate/putere | 8.9 kg/CP, 112.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.2 kg/Nm, 160.2 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 105 CP @ 5500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 61.3 CP/l |
| Cuplu | 149 Nm @ 4500 rot/min 109.9 lb.-ft. @ 4500 rot/min |
| Model/Cod motor | 307.37 |
| Volumul motorului | 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 87 mm 3.43 in. |
| Cursa cilindrilor | 72.2 mm 2.84 in. |
| Raport de compresie | 9.5:1 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 930 kg 2050.3 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1335 kg 2943.17 lbs. |
| Încarcatura maxima | 405 kg 892.87 lbs. |
| Sarcina maxima capota | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4015 mm 158.07 in. |
| Lăţime | 1612 mm 63.46 in. |
| Înălţime | 1345 mm 52.95 in. |
| Ampatament | 2465 mm 97.05 in. |
| Ecartament faţă | 1367 mm 53.82 in. |
| Ecartament spate | 1364 mm 53.7 in. |
| consola frontala | 790 mm 31.1 in. |
| consola spate | 760 mm 29.92 in. |
| Garda la sol | 121 mm 4.76 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Dimensiunea pneurilor | 175/70 R13 |
| Dimensiunea jantelor | 5.5J x 13 |