
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo 33 (905)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de rapidă este mașina, 1986 33 (905) 1.8 TD (74 Hp)? | 0-100 km/h: 14 sec 0-60 mph: 13.3 sec |
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1986 1.8 TD (74 Hp)? | 74 CP, 153 Nm 112.85 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1986 1.8 TD (74 Hp)? | 1.8 l 1779 cm3 108.56 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1986 Alfa Romeo 1.8 TD (74 Hp)? | 3 |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo 33 (905) Hatchback 1986 1.8 TD (74 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Generație | 33 (905) |
| Modificare (Tip motor) | 1.8 TD (74 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1986 an |
| Anul opririi productiei | 1990 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 7.3 l/100 km
32.2 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 4.9-6.9 l/100 km
48 - 34.1 US mpg 57.6 - 40.9 UK mpg 20.4 - 14.5 km/l |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 14 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 14 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 13.3 sec |
| Motorul | |
| Putere | 74 CP @ 4000 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 41.6 CP/l |
| Cuplu | 153 Nm @ 2400 rot/min 112.85 lb.-ft. @ 2400 rot/min |
| Model/Cod motor | VM 82 A |
| Volumul motorului | 1779 cm3 108.56 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 3 |
| Diametrul cilindrilor | 92 mm 3.62 in. |
| Cursa cilindrilor | 89.2 mm 3.51 in. |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă |
| Capacitate baie ulei | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |