
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo 33 (905)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1983 1.3 (86 Hp)? | 86 CP |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1983 1.3 (86 Hp)? | 1.4 l 1351 cm3 82.44 cu. in. |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo 33 (905) Hatchback 1983 1.3 (86 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1983 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 4015 mm 158.07 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1983 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 1612 mm 63.46 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Generație | 33 (905) |
| Modificare (Tip motor) | 1.3 (86 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1983 an |
| Anul opririi productiei | 1989 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 9.7 l/100 km
24.2 US mpg 29.1 UK mpg 10.3 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 5.5-7.9 l/100 km
42.8 - 29.8 US mpg 51.4 - 35.8 UK mpg 18.2 - 12.7 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 86 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 63.7 CP/l |
| Model/Cod motor | 305.86, 305.87 |
| Volumul motorului | 1351 cm3 82.44 cu. in. |
| Diametrul cilindrilor | 80 mm 3.15 in. |
| Cursa cilindrilor | 67.2 mm 2.65 in. |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4015 mm 158.07 in. |
| Lăţime | 1612 mm 63.46 in. |
| Înălţime | 1340 mm 52.76 in. |
| Ampatament | 2455 mm 96.65 in. |
| consola frontala | 800 mm 31.5 in. |
| consola spate | 760 mm 29.92 in. |