
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo 33 (905)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1983 1.5 (84 Hp)? | 84 CP |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1983 1.5 (84 Hp)? | 1.5 l 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo 33 (905) Hatchback 1983 1.5 (84 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1983 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 4015 mm 158.07 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1983 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 1612 mm 63.46 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | 33 |
| Generație | 33 (905) |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 (84 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1983 an |
| Anul opririi productiei | 1985 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 84 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 56.4 CP/l |
| Model/Cod motor | 305.04 |
| Volumul motorului | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Diametrul cilindrilor | 84 mm 3.31 in. |
| Cursa cilindrilor | 67.2 mm 2.65 in. |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4015 mm 158.07 in. |
| Lăţime | 1612 mm 63.46 in. |
| Înălţime | 1340 mm 52.76 in. |
| Ampatament | 2455 mm 96.65 in. |
| consola frontala | 800 mm 31.5 in. |
| consola spate | 760 mm 29.92 in. |