
| Korimalli, Avatr 06T? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 680 km 422.53 mi |
| Virrankulutus, Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 14.8 kWh/100 km 23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 2.78 s 0-60 mph: 2.6 s |
| Teho, Avatr 06 Farmari 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 968 hv, 996 Nm 734.61 lb.-ft. |
| Vetotapa, Avatr 06T Farmari 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | Neliveto. BEV (Sähköauto). Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 1960 mm 77.17 in. |
| Nettopaino, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Avatr |
| Malli | 06 |
| Sukupolvi | 06T |
| Versio (moottori) | EV 89.33 kWh (968 hv) Tri Motor AWD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 2.78 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 2.78 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 2.6 s |
| Huippunopeus | 240 km/h 149.13 mph |
| Paino/teho suhde | 2.5 kg/hv, 405.9 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 2.4 kg/Nm, 417.6 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 89.33 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 680 km 422.53 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 14.8 kWh/100 km
23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 341 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 341 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 3 | |
| Sähkömoottorin teho | 286 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 246 Nm 181.44 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | AYDM03 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Asynkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 968 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 996 Nm 734.61 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Enimmäispaino | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys | 1960 mm 77.17 in. |
| Korkeus | 1455 mm 57.28 in. |
| Pyörän perusta | 2940 mm 115.75 in. |
| Etupyörän jälki | 1668 mm 65.67 in. |
| Takapyörän jälki | 1686 mm 66.38 in. |
| lähestymiskulma | 14° |
| Jättökulma | 16° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja , Ilmajousitus |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus, Ilmajousitus, Poikittainen vakaaja |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 255/45 R20 Takarenkaat: 255/45 R20; 265/45 R20 |
| Vanteen koko | 20 |