
| Korimalli, Avatr 06T? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 652 km 405.13 mi |
| Virrankulutus, Avatr 06T EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 13.3 kWh/100 km 21.4 kWh/100 mi 157 MPGe 7.5 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 06T EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 3.74 s 0-60 mph: 3.6 s |
| Teho, Avatr 06 Farmari 2026 EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 612 hv, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Vetotapa, Avatr 06T Farmari 2026 EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 1960 mm 77.17 in. |
| Nettopaino, 2026 Avatr 06T EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 2200 kg 4850.17 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Avatr 06T EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Avatr 06T EV 75.46 kWh (612 Hp) Dual Motor? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Avatr |
| Malli | 06 |
| Sukupolvi | 06T |
| Versio (moottori) | EV 75.46 kWh (612 hv) Dual Motor |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 3.74 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 3.74 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 3.6 s |
| Huippunopeus | 240 km/h 149.13 mph |
| Paino/teho suhde | 3.6 kg/hv, 278.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 2.9 kg/Nm, 340.9 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 75.46 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 652 km 405.13 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 13.3 kWh/100 km
21.4 kWh/100 mi 157 MPGe 7.5 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 306 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 306 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM05 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 612 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2200 kg 4850.17 lbs. |
| Enimmäispaino | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys | 1960 mm 77.17 in. |
| Korkeus | 1475 mm 58.07 in. |
| Pyörän perusta | 2940 mm 115.75 in. |
| Etupyörän jälki | 1668 mm 65.67 in. |
| Takapyörän jälki | 1686 mm 66.38 in. |
| lähestymiskulma | 14° |
| Jättökulma | 16° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/45 R20 |
| Vanteen koko | 20 |