
| De ce tip este caroseria, Avatr 06T? | Combi, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 680 km 422.53 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 14.8 kWh/100 km 23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 2.78 sec 0-60 mph: 2.6 sec |
| Care este puterea motorului, Avatr 06 Combi 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 968 CP, 996 Nm 734.61 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Avatr 06T Combi 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate, Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Avatr 06 Combi? | 4940 mm 194.49 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Avatr 06 Combi? | 1960 mm 77.17 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Avatr 06 Combi? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Avatr |
| Model | 06 |
| Generație | 06T |
| Modificare (Tip motor) | EV 89.33 kWh (968 CP) Tri Motor AWD |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 2.78 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 2.78 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 2.6 sec |
| Viteza maximă | 240 km/h 149.13 mph |
| Raport greutate/putere | 2.5 kg/CP, 405.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 2.4 kg/Nm, 417.6 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 89.33 kWh |
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 680 km 422.53 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 14.8 kWh/100 km
23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 341 CP |
| Cuplu motor electric | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | ATDM05 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 341 CP |
| Cuplu motor electric | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | ATDM05 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 3 | |
| Putere Motor electric | 286 CP |
| Cuplu motor electric | 246 Nm 181.44 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | AYDM03 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Puterea sistemului | 968 CP |
| Cuplul total al sistemului | 996 Nm 734.61 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4940 mm 194.49 in. |
| Lăţime | 1960 mm 77.17 in. |
| Înălţime | 1455 mm 57.28 in. |
| Ampatament | 2940 mm 115.75 in. |
| Ecartament faţă | 1668 mm 65.67 in. |
| Ecartament spate | 1686 mm 66.38 in. |
| Unghi Abordarea | 14° |
| Unghi de plecare | 16° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate, Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 255/45 R20 Cauciucuri spate: 255/45 R20; 265/45 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |