
| Hvilken type er karosseriet, Avatr 06T? | Kombi, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 680 km 422.53 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 14.8 kWh/100 km 23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 240 km/t | 149.13 mph 0-100 km/t: 2.78 sek 0-60 mph: 2.6 sek |
| Hva er motorens effekt, Avatr 06 Kombi 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 968 hk, 996 Hm 734.61 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Avatr 06T Kombi 2026 EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). To elektriske motorer driver bakhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Avatr 06 Kombi? | 4940 mm 194.49 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Avatr 06 Kombi? | 1960 mm 77.17 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Avatr 06 Kombi? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (968 Hp) Tri Motor AWD? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Avatr |
| modell | 06 |
| Generasjon | 06T |
| Modifikasjon (motor) | EV 89.33 kWh (968 hk) Tri Motor AWD |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Kombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 2.78 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 2.78 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 2.6 sek |
| Maksimal hastighet | 240 km/t 149.13 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 2.5 kg/hk, 405.9 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 2.4 kg/Hm, 417.6 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 89.33 kWh |
| Batterispenning | 800 V |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (CLTC) | 680 km 422.53 mi |
| Energiforbruk (CLTC) | 14.8 kWh/100 km
23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 341 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 375 Hm 276.59 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | ATDM05 |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 341 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 375 Hm 276.59 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | ATDM05 |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 3 | |
| Effekt elektrisk motor | 286 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 246 Hm 181.44 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | AYDM03 |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Asynkron |
| Systemkraft | 968 hk |
| System dreiemoment | 996 Hm 734.61 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2385 kg 5258.02 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2835 kg 6250.11 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 450 kg 992.08 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4940 mm 194.49 in. |
| Bredde | 1960 mm 77.17 in. |
| Høyde | 1455 mm 57.28 in. |
| Akselavstand | 2940 mm 115.75 in. |
| Sporvidde, foran | 1668 mm 65.67 in. |
| Sporvidde, baks | 1686 mm 66.38 in. |
| Angrepsvinkel | 14° |
| Utgangsvinkel | 16° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | To elektriske motorer driver bakhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator , Luftfjæring |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng, Luftfjæring, Tverrgående stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 255/45 R20 Bakdekk: 255/45 R20; 265/45 R20 |
| Felgstørrese | 20 |