
| Korimalli, Avatr 06T? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 0.53-5.63 l/100 km 443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Virrankulutus, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 19 kWh/100 km 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 4.47 s 0-60 mph: 4.2 s |
| Teho, Avatr 06 Farmari 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 503 hv, 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Avatr 06 Farmari 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1.5 l 1497 sm3 91.35 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Avatr 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Avatr 06T Farmari 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | Takaveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä. Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. |
| Pituus, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 1960 mm 77.17 in. |
| Nettopaino, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2255 kg 4971.42 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2705 kg 5963.5 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Avatr 06 Farmari ? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Avatr |
| Malli | 06 |
| Sukupolvi | 06T |
| Versio (moottori) | 1.5T 46.65 kWh (503 hv) REEV |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (WLTC) | 0.53-5.63 l/100 km
443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 4.47 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 4.47 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 4.2 s |
| Huippunopeus | 240 km/h 149.13 mph |
| Paino/teho suhde | 4.5 kg/hv, 223.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.3 kg/Nm, 306 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 46.65 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Sähkönkulutus | 19 kWh/100 km
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM06 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ATDM06 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 503 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Teho | 156 hv @ 5000 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.2 hv/l |
| Vääntömomentti | 225 Nm @ 3200-4200 kierrosta/min 165.95 lb.-ft. @ 3200-4200 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | JL469ZQ1 |
| Moottorin tilavuus | 1497 sm3 91.35 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2255 kg 4971.42 lbs. |
| Enimmäispaino | 2705 kg 5963.5 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4940 mm 194.49 in. |
| Leveys | 1960 mm 77.17 in. |
| Korkeus | 1475 mm 58.07 in. |
| Pyörän perusta | 2940 mm 115.75 in. |
| Etupyörän jälki | 1668 mm 65.67 in. |
| Takapyörän jälki | 1686 mm 66.38 in. |
| lähestymiskulma | 14° |
| Jättökulma | 16° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Kaksi sähkömoottoria liikuttavat takapyöriä. Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/45 R20 |
| Vanteen koko | 20 |