
| От какъв тип е каросерията, Lotus Emira? | Купе, 2 врати, 2 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 9.2 л/100 км 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 209 г/км CO2 |
| Колко бърза е колата, 2026 Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 300 км/ч | 186.41 mph 0-100 км/ч: 3.9 сек 0-60 mph: 3.7 сек |
| Колко мощност има, Lotus Emira Купе 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 421 кс, 500 Нм 368.78 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Lotus Emira Купе 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 2.0 л 1991 см3 121.5 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Lotus 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Lotus Emira Купе 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Lotus Emira Купе? | 4413 мм 173.74 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Lotus Emira Купе? | 1895 мм 74.61 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1430-1455 кг 3152.61 - 3207.73 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1745 кг 3847.07 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Lotus Emira Купе? | 151 л 5.33 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 8, автоматична скоростна кутия DCT |
| Марка | Lotus |
|---|---|
| Модел | Emira |
| Генерация | Emira |
| Модификация (Двигател) | 420 Sport 2.0 (421 кс) DCT |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Купе |
| Брой места | 2 |
| Брой врати | 2 |
| Разход на гориво, ниска скорост (WLTP) | 15.4 л/100 км
15.3 US mpg 18.3 UK mpg 6.5 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво, средна скорост (WLTP) | 9.4 л/100 км
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 км/л |
| Разход на гориво, висока скорост (WLTP) | 7.7 л/100 км
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 км/л |
| Разход на гориво, много висока скорост (WLTP) | 8.1 л/100 км
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 км/л |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 9.2 л/100 км
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 209 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 3.9 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 3.9 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph | 3.7 сек |
| Ускорение 0 - 200 км/ч | 12.47 сек |
| Максимална скорост | 300 км/ч 186.41 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 3.4 кг/кс, 294.4 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 2.9 кг/Нм, 349.7 Нм/тон |
| Мощност | 421 кс @ 6500 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 211.5 кс/л |
| Въртящ момент | 500 Нм @ 5000 об/мин 368.78 lb.-ft. @ 5000 об/мин |
| Максимална скорост на двигателя | 7200 об/мин |
| Разположение на двигателя | В средата, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | M139 |
| Обем на двигателя | 1991 см3 121.5 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 83 мм 3.27 in. |
| Ход на буталото | 92 мм 3.62 in. |
| Степен на сгъстяване | 9:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване и Многоточково колекторно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Собствена маса | 1430-1455 кг 3152.61 - 3207.73 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 1745 кг 3847.07 lbs. |
| Максимална товароносимост | 290-315 кг 639.34 - 694.46 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 151 л 5.33 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 58 л 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Дължина | 4413 мм 173.74 in. |
|---|---|
| Широчина със свити огледала | 1895 мм 74.61 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2092 мм 82.36 in. |
| Височина | 1230 мм 48.43 in. |
| Колесна база | 2570 мм 101.18 in. |
| Предна следа | 1624 мм 63.94 in. |
| Задна следа | 1610 мм 63.39 in. |
| Преден надвес | 988 мм 38.9 in. |
| Заден надвес | 855 мм 33.66 in. |
| Пътен просвет | 135 мм 5.31 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.37 |
| Минимален диаметър на завой | 10.9 м 35.76 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 8 предавки, автоматична скоростна кутия DCT |
| Предно окачване | двоен напречен носач |
| Задно окачване | двоен напречен носач |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 370x32 мм |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани, 350x32 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 245/35 ZR20 Гуми на задните колела: 295/30 ZR20 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8.5J x 20 ET57 Джанти на задните колела: 10.5J x 20 ET64 |