
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Lotus Emira? | Coupé , 2 drzwi, 2 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 9.2 l/100 km 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 209 g/km CO2 |
| Jak szybki jest pojazd, 2026 Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 300 km/h | 186.41 mph 0-100 km/h: 3.9 s 0-60 mph: 3.7 s |
| Jaką ma moc silnik, Lotus Emira Coupé 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 421 KM, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Lotus Emira Coupé 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 2.0 l 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2026 Lotus 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Lotus Emira Coupé 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | Napęd na tylne koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2026 Lotus Emira Coupé ? | 4413 mm 173.74 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2026 Lotus Emira Coupé ? | 1895 mm 74.61 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1430-1455 kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1745 kg 3847.07 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2026 Lotus Emira Coupé ? | 151 l 5.33 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 8, automatyczna skrzynia biegów DCT |
| Marka | Lotus |
|---|---|
| Model | Emira |
| Generacja | Emira |
| Modyfikacja (Silnik) | 420 Sport 2.0 (421 KM) DCT |
| Początek produkcji | Może, 2026 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Coupé |
| Liczba miejsc | 2 |
| Liczba drzwi | 2 |
| Zużycia paliwa, niska prędkość (WLTP) | 15.4 l/100 km
15.3 US mpg 18.3 UK mpg 6.5 km/l |
|---|---|
| Zużycia paliwa, średnia prędkość (WLTP) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Zużycia paliwa, wysoka prędkość (WLTP) | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Zużycia paliwa, bardzo wysoka prędkość (WLTP) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| Zużycia paliwa, mieszany (WLTP) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Emisje CO2 (WLTP) | 209 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 3.9 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 3.9 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph | 3.7 s |
| Przyspieszenie 0 - 200 km/h | 12.47 s |
| Prędkość maksymalna | 300 km/h 186.41 mph |
| Stosunek masy do mocy | 3.4 kg/KM, 294.4 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 2.9 kg/Nm, 349.7 Nm/tonę |
| Moc | 421 KM @ 6500 obr./min. |
|---|---|
| Moc na litr objętości roboczej | 211.5 KM/l |
| Moment obrotowy | 500 Nm @ 5000 obr./min. 368.78 lb.-ft. @ 5000 obr./min. |
| Maksymalną prędkość obrotową silnika | 7200 obr./min. |
| Układ silnika | Po środku, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | M139 |
| Pojemność silnika | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 83 mm 3.27 in. |
| Skok tłoka | 92 mm 3.62 in. |
| Stopień sprężania | 9:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni i Wtrysk wielopunktowy |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układy silnika | System start-stop |
| Masa własna | 1430-1455 kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
|---|---|
| Dopuszczalna masa | 1745 kg 3847.07 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 290-315 kg 639.34 - 694.46 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 151 l 5.33 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 58 l 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Długość | 4413 mm 173.74 in. |
|---|---|
| Szerokość ze złożonymi lusterkami | 1895 mm 74.61 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2092 mm 82.36 in. |
| Wysokość | 1230 mm 48.43 in. |
| Rozstaw osi | 2570 mm 101.18 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1624 mm 63.94 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1610 mm 63.39 in. |
| zwis przedni | 988 mm 38.9 in. |
| zwis tylny | 855 mm 33.66 in. |
| Prześwit | 135 mm 5.31 in. |
| Współczynnik oporu powietrza (Cx) | 0.37 |
| Minimalna średnica skrętu | 10.9 m 35.76 ft. |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
|---|---|
| Napęd | Napęd na tylne koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 8 biegów, automatyczna skrzynia biegów DCT |
| Zawieszenie przednie | podwójny wahacz poprzeczny |
| Zawieszenie tylne | podwójny wahacz poprzeczny |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 370x32 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe wentylowane , 350x32 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | Przednie opony: 245/35 ZR20 Tylne opony: 295/30 ZR20 |
| Rozmiar felg | Przednie felgi: 8.5J x 20 ET57 Tylne felgi: 10.5J x 20 ET64 |