
| Karoser tipi nedir, Lotus Emira? | Coupe, 2 Kapı, 2 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 9.2 Lt/100 km 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 209 g/km CO2 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 300 km/saat | 186.41 mph 0-100 km/saat: 3.9 saniye 0-60 mph: 3.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Lotus Emira Coupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 421 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Lotus Emira Coupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 2.0 Lt 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Lotus 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Lotus Emira Coupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | Arkadan İtiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Lotus Emira Coupe? | 4413 mm 173.74 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Lotus Emira Coupe? | 1895 mm 74.61 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1430-1455 Kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Lotus Emira Coupe? | 151 Lt 5.33 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 8, otomatik şanzıman DCT |
| Marka | Lotus |
|---|---|
| Model | Emira |
| Nesil | Emira |
| Modifikasyonu (Motor) | 420 Sport 2.0 (421 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 15.4 Lt/100 km
15.3 US mpg 18.3 UK mpg 6.5 km/Lt |
|---|---|
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 9.4 Lt/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7.7 Lt/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.2 Lt/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 209 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 3.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 12.47 saniye |
| Maksimum sürat | 300 km/saat 186.41 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.4 Kg/bg, 294.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 349.7 Nm/ton |
| Güç | 421 bg @ 6500 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 211.5 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 5000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7200 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M139 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Ağırlık | 1430-1455 Kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Azami yük | 290-315 Kg 639.34 - 694.46 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 151 Lt 5.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Uzunluk | 4413 mm 173.74 in. |
|---|---|
| aynalar katlı genişlik | 1895 mm 74.61 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2092 mm 82.36 in. |
| Yükseklik | 1230 mm 48.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 988 mm 38.9 in. |
| arka çıkıntı | 855 mm 33.66 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370x32 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x32 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/35 ZR20 Arka lastikler: 295/30 ZR20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 20 ET57 Arka jantlar: 10.5J x 20 ET64 |