
| Hvilken type er karosseriet, Lotus Emira? | Kupe , 2 dører, 2 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 9.2 l/100 km 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Hvor øko er bilen, Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 209 g/km CO2 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 300 km/t | 186.41 mph 0-100 km/t: 3.9 sek 0-60 mph: 3.7 sek |
| Hva er motorens effekt, Lotus Emira Kupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 421 hk, 500 Hm 368.78 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Lotus Emira Kupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 2.0 l 1991 sm 121.5 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Lotus 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Lotus Emira Kupe 2026 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Lotus Emira Kupe ? | 4413 mm 173.74 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Lotus Emira Kupe ? | 1895 mm 74.61 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1430-1455 kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 1745 kg 3847.07 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Lotus Emira Kupe ? | 151 l 5.33 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Lotus Emira 420 Sport 2.0 (421 Hp) DCT? | 8, automatisk girkasse DCT |
| merke | Lotus |
|---|---|
| modell | Emira |
| Generasjon | Emira |
| Modifikasjon (motor) | 420 Sport 2.0 (421 hk) DCT |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kupe |
| Antall seter | 2 |
| Antall dører | 2 |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 15.4 l/100 km
15.3 US mpg 18.3 UK mpg 6.5 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 209 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 3.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 3.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 3.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 200 km/t | 12.47 sek |
| Maksimal hastighet | 300 km/t 186.41 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 3.4 kg/hk, 294.4 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 2.9 kg/Hm, 349.7 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 421 hk @ 6500 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 211.5 hk/l |
| Dreiemoment | 500 Hm @ 5000 omdr./min. 368.78 lb.-ft. @ 5000 omdr./min. |
| Maksimalt turtall | 7200 omdr./min. |
| Motoroppsett | I midten, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | M139 |
| Motorvolum | 1991 sm 121.5 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 83 mm 3.27 in. |
| Slaglengde | 92 mm 3.62 in. |
| Kompresjons grad | 9:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting og Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1430-1455 kg 3152.61 - 3207.73 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1745 kg 3847.07 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 290-315 kg 639.34 - 694.46 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 151 l 5.33 cu. ft. |
| Drivstofftank | 58 l 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Lengde | 4413 mm 173.74 in. |
|---|---|
| Bredde med speil brettet | 1895 mm 74.61 in. |
| Bredde inkl. speil | 2092 mm 82.36 in. |
| Høyde | 1230 mm 48.43 in. |
| Akselavstand | 2570 mm 101.18 in. |
| Sporvidde, foran | 1624 mm 63.94 in. |
| Sporvidde, baks | 1610 mm 63.39 in. |
| Overheng foran | 988 mm 38.9 in. |
| Overheng bak | 855 mm 33.66 in. |
| Bakkeklaring | 135 mm 5.31 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.37 |
| Minimal snu diamenter | 10.9 m 35.76 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 8 trinns, automatisk girkasse DCT |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| baksuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| frambremser | disc-ventil , 370x32 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 350x32 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 245/35 ZR20 Bakdekk: 295/30 ZR20 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 8.5J x 20 ET57 Bakfelger: 10.5J x 20 ET64 |