
| De ce tip este caroseria, Xiaomi YU7? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 705 km 438.07 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 15.9 kWh/100 km 25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 300 km/h | 186.41 mph 0-100 km/h: 2.92 sec 0-60 mph: 2.8 sec |
| Care este puterea motorului, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1003 CP, 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 5015 mm 197.44 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 2007 mm 79.02 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2460 kg 5423.37 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2910 kg 6415.45 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 660 l 23.31 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Xiaomi |
|---|---|
| Model | YU7 |
| Generație | YU7 |
| Modificare (Tip motor) | GT 101.7 kWh (1003 CP) Dual Motor AWD |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 2.92 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 2.92 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 2.8 sec |
| Viteza maximă | 300 km/h 186.41 mph |
| 100 km/h - 0 | 32.9 m |
| Raport greutate/putere | 2.5 kg/CP, 407.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 2.3 kg/Nm, 434.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 101.7 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 897 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 705 km 438.07 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 15.9 kWh/100 km
25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 612 CP |
| Cuplu motor electric | 540 Nm 398.28 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | V8s EVO / TZ210QY003 |
| Rotații maxime ale motorului electric | 28000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 392 CP |
| Cuplu motor electric | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ220XY115 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 1003 CP |
| Cuplul total al sistemului | 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2460 kg 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2910 kg 6415.45 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 660 l 23.31 cu. ft. |
| Lungime | 5015 mm 197.44 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2007 mm 79.02 in. |
| Înălţime | 1597 mm 62.87 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1715 mm 67.52 in. |
| Ecartament spate | 1721 mm 67.76 in. |
| Garda la sol | 157 mm 6.18 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.245 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.4 m 37.4 ft. |
| Unghi Abordarea | 14° |
| Unghi de plecare | 18° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 430 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 265/40 R21 Cauciucuri spate: 295/35 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 21 |