
| Korimalli, Xiaomi YU7? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 705 km 438.07 mi |
| Virrankulutus, Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 15.9 kWh/100 km 25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 300 km/h | 186.41 mph 0-100 km/h: 2.92 s 0-60 mph: 2.8 s |
| Teho, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1003 hv, 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| Vetotapa, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | Neliveto. BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 5015 mm 197.44 in. |
| Leveys, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 2007 mm 79.02 in. |
| Nettopaino, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2460 kg 5423.37 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2910 kg 6415.45 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 660 l 23.31 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Xiaomi |
|---|---|
| Malli | YU7 |
| Sukupolvi | YU7 |
| Versio (moottori) | GT 101.7 kWh (1003 hv) Dual Motor AWD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 2.92 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 2.92 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 2.8 s |
| Huippunopeus | 300 km/h 186.41 mph |
| 100 km/h - 0 | 32.9 m |
| Paino/teho suhde | 2.5 kg/hv, 407.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 2.3 kg/Nm, 434.1 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 101.7 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 897 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 705 km 438.07 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 15.9 kWh/100 km
25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 612 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 540 Nm 398.28 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | V8s EVO / TZ210QY003 |
| Sähkömoottorin suurimmat kierrokset | 28000 kierrosta/min |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 392 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XY115 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 1003 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| Paino | 2460 kg 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2910 kg 6415.45 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 660 l 23.31 cu. ft. |
| Pituus | 5015 mm 197.44 in. |
|---|---|
| Leveys | 2007 mm 79.02 in. |
| Korkeus | 1597 mm 62.87 in. |
| Pyörän perusta | 3000 mm 118.11 in. |
| Etupyörän jälki | 1715 mm 67.52 in. |
| Takapyörän jälki | 1721 mm 67.76 in. |
| Maavara | 157 mm 6.18 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.245 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.4 m 37.4 ft. |
| lähestymiskulma | 14° |
| Jättökulma | 18° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja , Ilmajousitus |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus, Ilmajousitus, Poikittainen vakaaja |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 430 mm |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 265/40 R21 Takarenkaat: 295/35 R21 |
| Vanteen koko | 21 |