
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Xiaomi YU7? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 705 km 438.07 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 15.9 κιλοβατώρα/100 χλμ 25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 300 km/h | 186.41 mph 0-100 km/h: 2.92 δευτ 0-60 mph: 2.8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1003 Hp, 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Xiaomi YU7 SUV 2026 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Xiaomi YU7 SUV ? | 5015 mm 197.44 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Xiaomi YU7 SUV ? | 2007 mm 79.02 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2460 κιλά 5423.37 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 2910 κιλά 6415.45 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Xiaomi YU7 SUV ? | 660 l 23.31 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Xiaomi YU7 GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Xiaomi |
|---|---|
| μοντέλο | YU7 |
| παραγωγή | YU7 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | GT 101.7 kWh (1003 Hp) Dual Motor AWD |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 2.92 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 2.92 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 2.8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 300 km/h 186.41 mph |
| 100 χλμ/ώρα - 0 | 32.9 m |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 2.5 κιλά/Hp, 407.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 2.3 κιλά/Nm, 434.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 101.7 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 897 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 705 km 438.07 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 15.9 κιλοβατώρα/100 χλμ
25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 612 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 540 Nm 398.28 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | V8s EVO / TZ210QY003 |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 28000 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 392 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ220XY115 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 1003 Hp |
| Ροπή συστήματος | 1068 Nm 787.72 lb.-ft. |
| βάρος | 2460 κιλά 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2910 κιλά 6415.45 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 450 κιλά 992.08 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 660 l 23.31 cu. ft. |
| μήκος | 5015 mm 197.44 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2007 mm 79.02 in. |
| ύψος | 1597 mm 62.87 in. |
| μεταξόνιο | 3000 mm 118.11 in. |
| εμπρός ίχνος | 1715 mm 67.52 in. |
| Πίσω ίχνος | 1721 mm 67.76 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 157 mm 6.18 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.245 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.4 m 37.4 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 14° |
| Γωνία φυγής | 18° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής , Ανάρτηση αέρα |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Ανάρτηση αέρα, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 430 mm |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 265/40 R21 Πίσω ελαστικά: 295/35 R21 |
| μέγεθος των ζάντων | 21 |