
| De ce tip este caroseria, Xiaomi YU7? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Standard 73 kWh (320 Hp)? | 643 km 399.54 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 12.9 kWh/100 km 20.76 kWh/100 mi 162 MPGe 7.8 km/kWh 4.8 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 220 km/h | 136.7 mph 0-100 km/h: 5.9 sec 0-60 mph: 5.6 sec |
| Care este puterea motorului, Xiaomi YU7 SUV 2026 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 320 CP, 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Xiaomi YU7 SUV 2026 Standard 73 kWh (320 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 4999 mm 196.81 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 1996 mm 78.58 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 2200 kg 4850.17 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 678 - 1758 l 23.94 - 62.08 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Xiaomi |
|---|---|
| Model | YU7 |
| Generație | YU7 |
| Modificare (Tip motor) | Standard 73 kWh (320 CP) |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.6 sec |
| Viteza maximă | 220 km/h 136.7 mph |
| Raport greutate/putere | 6.9 kg/CP, 145.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.2 kg/Nm, 240 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 73 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 752 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 643 km 399.54 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 12.9 kWh/100 km
20.76 kWh/100 mi 162 MPGe 7.8 km/kWh 4.8 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 320 CP |
| Cuplu motor electric | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ220XY110 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 320 CP |
| Cuplul total al sistemului | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2200 kg 4850.17 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 678 l 23.94 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1758 l 62.08 cu. ft. |
| Lungime | 4999 mm 196.81 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1996 mm 78.58 in. |
| Înălţime | 1608 mm 63.31 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1694 mm 66.69 in. |
| Ecartament spate | 1700 mm 66.93 in. |
| Garda la sol | 185 mm 7.28 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.245 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.4 m 37.4 ft. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 19° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/55 R19; 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 19; 8J x 20 |