
| De ce tip este caroseria, Volkswagen Golf III? | Hatchback |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Volkswagen Golf Hatchback 1994 2.9 VR6 (190 Hp)? | 190 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen Golf III Hatchback 1994 2.9 VR6 (190 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1994 Volkswagen Golf Hatchback? | 4020 mm 158.27 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1994 Volkswagen Golf Hatchback? | 1695 mm 66.73 in. |
| Marcă | Volkswagen |
|---|---|
| Model | Golf |
| Generație | Golf III |
| Modificare (Tip motor) | 2.9 VR6 (190 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1994 an |
| Anul opririi productiei | 1999 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|
| Putere | 190 CP |
|---|---|
| Model/Cod motor | ABV |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Lungime | 4020 mm 158.27 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1695 mm 66.73 in. |
| Înălţime | 1405 mm 55.31 in. |
| Ampatament | 2475 mm 97.44 in. |