
| Korimalli, Volkswagen Golf III? | Viistoperä (Hatchback) |
|---|---|
| Teho, Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) 1994 2.9 VR6 (190 Hp)? | 190 hv |
| Vetotapa, Volkswagen Golf III Viistoperä (Hatchback) 1994 2.9 VR6 (190 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1994 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 4020 mm 158.27 in. |
| Leveys, 1994 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 1695 mm 66.73 in. |
| Merkki | Volkswagen |
|---|---|
| Malli | Golf |
| Sukupolvi | Golf III |
| Versio (moottori) | 2.9 VR6 (190 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1994 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1999 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|
| Teho | 190 hv |
|---|---|
| Moottorin malli/koodi | ABV |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Pituus | 4020 mm 158.27 in. |
|---|---|
| Leveys | 1695 mm 66.73 in. |
| Korkeus | 1405 mm 55.31 in. |
| Pyörän perusta | 2475 mm 97.44 in. |