
| De ce tip este caroseria, Ferrari Luce? | Liftback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 530 km 329.33 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 310 km/h | 192.63 mph 0-100 km/h: 2.5 sec 0-60 mph: 2.4 sec |
| Care este puterea motorului, Ferrari Luce Liftback 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 1050 CP, 990 Nm 730.19 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Ferrari Luce Liftback 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Patru motoare electrice pun în mișcare fiecare roată individual. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 5026 mm 197.87 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 1999 mm 78.7 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Ferrari Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 2260 kg 4982.45 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Marcă | Ferrari |
|---|---|
| Model | Luce |
| Generație | Luce |
| Modificare (Tip motor) | 122 kWh (1050 CP) Electric AWD |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Liftback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 2.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 2.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 2.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 200 km/h | 6.8 sec |
| Viteza maximă | 310 km/h 192.63 mph |
| Raport greutate/putere | 2.2 kg/CP, 464.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 2.3 kg/Nm, 438.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 122 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 530 km 329.33 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 143 CP |
| Cuplu motor electric | 140 Nm 103.26 lb.-ft. |
| Rotații maxime ale motorului electric | 30000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 143 CP |
| Cuplu motor electric | 140 Nm 103.26 lb.-ft. |
| Rotații maxime ale motorului electric | 30000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 3 | |
| Putere Motor electric | 422 CP |
| Cuplu motor electric | 355 Nm 261.83 lb.-ft. |
| Rotații maxime ale motorului electric | 25500 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 4 | |
| Putere Motor electric | 422 CP |
| Cuplu motor electric | 355 Nm 261.83 lb.-ft. |
| Rotații maxime ale motorului electric | 25500 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 1050 CP |
| Cuplul total al sistemului | 990 Nm 730.19 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2260 kg 4982.45 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Lungime | 5026 mm 197.87 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1999 mm 78.7 in. |
| Înălţime | 1544 mm 60.79 in. |
| Ampatament | 2961 mm 116.57 in. |
| Ecartament faţă | 1696 mm 66.77 in. |
| Ecartament spate | 1690 mm 66.54 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Patru motoare electrice pun în mișcare fiecare roată individual. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | iades dublu, Arc elicoidal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 390x34 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate, 372x34 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 265/35 R23 Cauciucuri spate: 315/30 R24 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 9.5J x 23 Jante spate: 11J x 24 |