
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Ferrari Luce? | Λίφτμπακ, 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 530 km 329.33 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 310 km/h | 192.63 mph 0-100 km/h: 2.5 δευτ 0-60 mph: 2.4 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Ferrari Luce Λίφτμπακ 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 1050 Hp, 990 Nm 730.19 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Ferrari Luce Λίφτμπακ 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Τέσσερις ηλεκτροκινητήρες κινούν κάθε τροχό ξεχωριστά. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Ferrari Luce Λίφτμπακ? | 5026 mm 197.87 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Ferrari Luce Λίφτμπακ? | 1999 mm 78.7 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Ferrari Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 2260 κιλά 4982.45 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Ferrari Luce Λίφτμπακ? | 597 l 21.08 cu. ft. |
| μάρκα | Ferrari |
|---|---|
| μοντέλο | Luce |
| παραγωγή | Luce |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Λίφτμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 2.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 2.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 2.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 200 χλμ/ώρα | 6.8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 310 km/h 192.63 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 2.2 κιλά/Hp, 464.6 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 2.3 κιλά/Nm, 438.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 122 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία | 530 km 329.33 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 143 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 140 Nm 103.26 lb.-ft. |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 30000 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 143 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 140 Nm 103.26 lb.-ft. |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 30000 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 3 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 422 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 355 Nm 261.83 lb.-ft. |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 25500 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 4 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 422 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 355 Nm 261.83 lb.-ft. |
| Μέγιστες στροφές του ηλεκτροκινητήρα | 25500 σ.α.λ. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 1050 Hp |
| Ροπή συστήματος | 990 Nm 730.19 lb.-ft. |
| βάρος | 2260 κιλά 4982.45 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 597 l 21.08 cu. ft. |
| μήκος | 5026 mm 197.87 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1999 mm 78.7 in. |
| ύψος | 1544 mm 60.79 in. |
| μεταξόνιο | 2961 mm 116.57 in. |
| εμπρός ίχνος | 1696 mm 66.77 in. |
| Πίσω ίχνος | 1690 mm 66.54 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Τέσσερις ηλεκτροκινητήρες κινούν κάθε τροχό ξεχωριστά. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Σπειροειδές ελατήριο |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 390x34 mm |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 372x34 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 265/35 R23 Πίσω ελαστικά: 315/30 R24 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 9.5J x 23 Πίσω ζάντες: 11J x 24 |