
| Hvilken type er karosseriet, Ferrari Luce? | Liftback, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 530 km 329.33 mi |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 310 km/t | 192.63 mph 0-100 km/t: 2.5 sek 0-60 mph: 2.4 sek |
| Hva er motorens effekt, Ferrari Luce Liftback 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 1050 hk, 990 Hm 730.19 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Ferrari Luce Liftback 2026 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). Fire elektriske motorer driver hvert hjul individuelt. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 5026 mm 197.87 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 1999 mm 78.7 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Ferrari Luce 122 kWh (1050 Hp) Electric AWD? | 2260 kg 4982.45 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Ferrari Luce Liftback? | 597 l 21.08 cu. ft. |
| merke | Ferrari |
|---|---|
| modell | Luce |
| Generasjon | Luce |
| Modifikasjon (motor) | 122 kWh (1050 hk) Electric AWD |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Liftback |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 2.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 2.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 2.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 200 km/t | 6.8 sek |
| Maksimal hastighet | 310 km/t 192.63 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 2.2 kg/hk, 464.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 2.3 kg/Hm, 438.1 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 122 kWh |
|---|---|
| Batterispenning | 800 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde | 530 km 329.33 mi |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 143 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 140 Hm 103.26 lb.-ft. |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 30000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 143 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 140 Hm 103.26 lb.-ft. |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 30000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 3 | |
| Effekt elektrisk motor | 422 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 355 Hm 261.83 lb.-ft. |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 25500 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 4 | |
| Effekt elektrisk motor | 422 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 355 Hm 261.83 lb.-ft. |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 25500 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 1050 hk |
| System dreiemoment | 990 Hm 730.19 lb.-ft. |
| Vekt | 2260 kg 4982.45 lbs. |
|---|---|
| Minimalt volum av bagasjerommet | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Lengde | 5026 mm 197.87 in. |
|---|---|
| Bredde | 1999 mm 78.7 in. |
| Høyde | 1544 mm 60.79 in. |
| Akselavstand | 2961 mm 116.57 in. |
| Sporvidde, foran | 1696 mm 66.77 in. |
| Sporvidde, baks | 1690 mm 66.54 in. |
| Arkitektur av drivverket | Fire elektriske motorer driver hvert hjul individuelt. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| baksuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , Spiralfjær |
| frambremser | disc-ventil , 390x34 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 372x34 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) Firehjulsstyring (4W, aktiv bakstyring) |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 265/35 R23 Bakdekk: 315/30 R24 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 9.5J x 23 Bakfelger: 11J x 24 |