
| De ce tip este caroseria, Dorcen G70S? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8.7 l/100 km 27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | China V |
| Care este puterea motorului, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 190 CP, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2018 Dorcen 2.0T (190 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover? | 4736 mm 186.46 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover? | 1942 mm 76.46 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 1731 kg 3816.2 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover? | 395 - 1650 l 13.95 - 58.27 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8, cutie automată |
| Marcă | Dorcen |
|---|---|
| Model | G70S |
| Generație | G70S |
| Modificare (Tip motor) | 2.0T (190 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Septembrie, 2018 an |
| Anul opririi productiei | 2021 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Standardul ecologic | China V |
| Raport greutate/putere | 9.1 kg/CP, 109.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.9 kg/Nm, 144.4 Nm/tonă |
| Putere | 190 CP @ 5500 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 95.1 CP/l |
| Cuplu | 250 Nm @ 2400-4400 rot/min 184.39 lb.-ft. @ 2400-4400 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 4G63S4T |
| Volumul motorului | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm 3.35 in. |
| Cursa cilindrilor | 88 mm 3.46 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Masă proprie | 1731 kg 3816.2 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 395 l 13.95 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1650 l 58.27 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Lungime | 4736 mm 186.46 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1942 mm 76.46 in. |
| Înălţime | 1672 mm 65.83 in. |
| Ampatament | 2850 mm 112.2 in. |
| Ecartament faţă | 1641 mm 64.61 in. |
| Ecartament spate | 1642 mm 64.65 in. |
| Garda la sol | 196 mm 7.72 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 19 |