
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Dorcen G70S? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8.7 l/100 km 27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | China V |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 190 Hp, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2018 Dorcen 2.0T (190 Hp) Automatic? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2018 Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ ? | 4736 mm 186.46 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2018 Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ ? | 1942 mm 76.46 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 1731 κιλά 3816.2 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2018 Dorcen G70S SUV , Κροσόβερ ? | 395 - 1650 l 13.95 - 58.27 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Dorcen |
|---|---|
| μοντέλο | G70S |
| παραγωγή | G70S |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.0T (190 Hp) Automatic |
| έναρξη της παραγωγής | Σεπτέμβριος, 2018 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2021 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China V |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.1 κιλά/Hp, 109.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 6.9 κιλά/Nm, 144.4 Nm/τόνος |
| δύναμη | 190 Hp @ 5500 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 95.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 250 Nm @ 2400-4400 σ.α.λ. 184.39 lb.-ft. @ 2400-4400 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 4G63S4T |
| Κυβισμός κινητήρα | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 85 mm 3.35 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 88 mm 3.46 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| βάρος | 1731 κιλά 3816.2 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 395 l 13.95 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1650 l 58.27 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| μήκος | 4736 mm 186.46 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1942 mm 76.46 in. |
| ύψος | 1672 mm 65.83 in. |
| μεταξόνιο | 2850 mm 112.2 in. |
| εμπρός ίχνος | 1641 mm 64.61 in. |
| Πίσω ίχνος | 1642 mm 64.65 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 196 mm 7.72 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 8 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 235/55 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 7.5J x 19 |