
| Korimalli, Dorcen G70S? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8.7 l/100 km 27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
| Päästöt, Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | China V |
| Teho, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 190 hv, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | 2.0 l 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2018 Dorcen 2.0T (190 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Dorcen G70S SUV, Crossover 2018 2.0T (190 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover ? | 4736 mm 186.46 in. |
| Leveys, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover ? | 1942 mm 76.46 in. |
| Nettopaino, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 1731 kg 3816.2 lbs. |
| Tavaratila, 2018 Dorcen G70S SUV, Crossover ? | 395 - 1650 l 13.95 - 58.27 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2018 Dorcen G70S 2.0T (190 Hp) Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Dorcen |
|---|---|
| Malli | G70S |
| Sukupolvi | G70S |
| Versio (moottori) | 2.0T (190 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2018 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2021 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
|---|---|
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Päästönormi | China V |
| Paino/teho suhde | 9.1 kg/hv, 109.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.9 kg/Nm, 144.4 Nm/tonnia |
| Teho | 190 hv @ 5500 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 95.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 250 Nm @ 2400-4400 kierrosta/min 184.39 lb.-ft. @ 2400-4400 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | 4G63S4T |
| Moottorin tilavuus | 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 85 mm 3.35 in. |
| Männän liike | 88 mm 3.46 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Paino | 1731 kg 3816.2 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 395 l 13.95 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1650 l 58.27 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Pituus | 4736 mm 186.46 in. |
|---|---|
| Leveys | 1942 mm 76.46 in. |
| Korkeus | 1672 mm 65.83 in. |
| Pyörän perusta | 2850 mm 112.2 in. |
| Etupyörän jälki | 1641 mm 64.61 in. |
| Takapyörän jälki | 1642 mm 64.65 in. |
| Maavara | 196 mm 7.72 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R19 |
| Vanteen koko | 7.5J x 19 |