
| De ce tip este caroseria, Avatr 06T? | Combi, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 0.53-5.63 l/100 km 443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 19 kWh/100 km 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 4.47 sec 0-60 mph: 4.2 sec |
| Care este puterea motorului, Avatr 06 Combi 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 503 CP, 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Avatr 06 Combi 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Avatr 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Avatr 06T Combi 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | Tracţiunea spate. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate. MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Avatr 06 Combi? | 4940 mm 194.49 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Avatr 06 Combi? | 1960 mm 77.17 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2255 kg 4971.42 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2705 kg 5963.5 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Avatr 06 Combi? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Avatr |
| Model | 06 |
| Generație | 06T |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T 46.65 kWh (503 CP) REEV |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (WLTC) | 0.53-5.63 l/100 km
443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 4.47 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 4.47 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 4.2 sec |
| Viteza maximă | 240 km/h 149.13 mph |
| Raport greutate/putere | 4.5 kg/CP, 223.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.3 kg/Nm, 306 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 46.65 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Consum mediu de energie | 19 kWh/100 km
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 252 CP |
| Cuplu motor electric | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | ATDM06 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 252 CP |
| Cuplu motor electric | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | ATDM06 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 503 CP |
| Cuplul total al sistemului | 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5000 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.2 CP/l |
| Cuplu | 225 Nm @ 3200-4200 rot/min 165.95 lb.-ft. @ 3200-4200 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | JL469ZQ1 |
| Volumul motorului | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2255 kg 4971.42 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2705 kg 5963.5 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4940 mm 194.49 in. |
| Lăţime | 1960 mm 77.17 in. |
| Înălţime | 1475 mm 58.07 in. |
| Ampatament | 2940 mm 115.75 in. |
| Ecartament faţă | 1668 mm 65.67 in. |
| Ecartament spate | 1686 mm 66.38 in. |
| Unghi Abordarea | 14° |
| Unghi de plecare | 16° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate. MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/45 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |