
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 (905)? | Χάτσμπακ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 1986 33 (905) 1.8 TD (74 Hp)? | 0-100 km/h: 14 δευτ 0-60 mph: 13.3 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1986 1.8 TD (74 Hp)? | 74 Hp, 153 Nm 112.85 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1986 1.8 TD (74 Hp)? | 1.8 l 1779 cm3 108.56 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 1986 Alfa Romeo 1.8 TD (74 Hp)? | 3 |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 (905) Χάτσμπακ 1986 1.8 TD (74 Hp)? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Alfa Romeo |
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 (905) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.8 TD (74 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | 1986 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1990 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης | 7.3 l/100 km
32.2 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης | 4.9-6.9 l/100 km
48 - 34.1 US mpg 57.6 - 40.9 UK mpg 20.4 - 14.5 km/l |
| Τύπος καυσίμου | Πετρέλαιο |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 14 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 14 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 13.3 δευτ |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 74 Hp @ 4000 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 41.6 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 153 Nm @ 2400 σ.α.λ. 112.85 lb.-ft. @ 2400 σ.α.λ. |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | VM 82 A |
| Κυβισμός κινητήρα | 1779 cm3 108.56 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 3 |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 92 mm 3.62 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 89.2 mm 3.51 in. |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |