
| Hvilken type er karosseriet, Honda Civic IV Hatchback? | Halvkombi , 3 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Honda Civic IV Hatchback 1.3 (75 Hp) Cat? | 6.4 l/100 km 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Hva er motorens effekt, Honda Civic Halvkombi 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | 75 hk, 102 Hm 75.23 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Honda Civic Halvkombi 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | 1.3 l 1343 sm 81.95 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1989 Honda 1.3 (75 Hp) Cat? | 4 |
| Hva er drivverket, Honda Civic IV Hatchback Halvkombi 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1989 Honda Civic Halvkombi ? | 3991 mm 157.13 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1989 Honda Civic Halvkombi ? | 1686 mm 66.38 in. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1989 Honda Civic IV Hatchback 1.3 (75 Hp) Cat? | 5, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Honda |
| modell | Civic |
| Generasjon | Civic IV Hatchback |
| Modifikasjon (motor) | 1.3 (75 hk) Cat |
| Første år av produksjon | 1989 år |
| Siste år av produskjon | 1991 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 3 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring | 8 l/100 km
29.4 US mpg 35.3 UK mpg 12.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Type drivstoff | Bensin |
| Motor | |
| Motoreffekt | 75 hk @ 6300 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 55.8 hk/l |
| Dreiemoment | 102 Hm @ 3100 omdr./min. 75.23 lb.-ft. @ 3100 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | D13B2 |
| Motorvolum | 1343 sm 81.95 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Boring | 75 mm 2.95 in. |
| Slaglengde | 76 mm 2.99 in. |
| Kompresjons grad | 9:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Forgasser |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | SOHC |
| Volum og vekter | |
| Drivstofftank | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 700 kg 1543.24 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 410 kg 903.9 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 50 kg 110.23 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 3991 mm 157.13 in. |
| Bredde | 1686 mm 66.38 in. |
| Høyde | 1330 mm 52.36 in. |
| Akselavstand | 2500 mm 98.43 in. |
| Sporvidde, foran | 1450 mm 57.09 in. |
| Sporvidde, baks | 1450 mm 57.09 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.33 |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 5 trinns, manuell girkasse |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Dekkstørrelse | 155/80 R13; 165/70 R13; 175/70 R13 |
| Felgstørrese | 4.5J x 13; 5J x 13 |