
| Hvilken type er karosseriet, Honda Civic IV Hatchback? | Halvkombi , 3 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hva er motorens effekt, Honda Civic Halvkombi 1987 1.6 i 16V (110 Hp)? | 110 hk |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1987 Honda 1.6 i 16V (110 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Honda Civic IV Hatchback Halvkombi 1987 1.6 i 16V (110 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1987 Honda Civic Halvkombi ? | 3991 mm 157.13 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1987 Honda Civic Halvkombi ? | 1686 mm 66.38 in. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1987 Honda Civic IV Hatchback 1.6 i 16V (110 Hp)? | 5, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Honda |
| modell | Civic |
| Generasjon | Civic IV Hatchback |
| Modifikasjon (motor) | 1.6 i 16V (110 hk) |
| Første år av produksjon | 1987 år |
| Siste år av produskjon | 1991 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 3 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Bensin |
| Motor | |
| Motoreffekt | 110 hk |
| Motormodell/Motorkode | D16Z2 |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 75 mm 2.95 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Motoroljekapasitet | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Drivstofftank | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 700 kg 1543.24 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 410 kg 903.9 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 50 kg 110.23 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 3991 mm 157.13 in. |
| Bredde | 1686 mm 66.38 in. |
| Høyde | 1330 mm 52.36 in. |
| Akselavstand | 2500 mm 98.43 in. |
| Sporvidde, foran | 1450 mm 57.09 in. |
| Sporvidde, baks | 1450 mm 57.09 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.33 |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 5 trinns, manuell girkasse |
| frambremser | disc |
| bakbremser | Tromme |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Hydraulisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 185/60 R14 |
| Felgstørrese | 5J x 14; 5.5J x 14 |