
| От какъв тип е каросерията, Honda Civic IV Hatchback? | Хечбек, 3 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Honda Civic IV Hatchback 1.3 (75 Hp) Cat? | 6.4 л/100 км 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 км/л |
| Колко мощност има, Honda Civic Хечбек 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | 75 кс, 102 Нм 75.23 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Honda Civic Хечбек 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | 1.3 л 1343 см3 81.95 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1989 Honda 1.3 (75 Hp) Cat? | 4 |
| Какво е задвижването, Honda Civic IV Hatchback Хечбек 1989 1.3 (75 Hp) Cat? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1989 Honda Civic Хечбек? | 3991 мм 157.13 in. |
| Колко широка е колата, 1989 Honda Civic Хечбек? | 1686 мм 66.38 in. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1989 Honda Civic IV Hatchback 1.3 (75 Hp) Cat? | 5, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Honda |
| Модел | Civic |
| Генерация | Civic IV Hatchback |
| Модификация (Двигател) | 1.3 (75 кс) Cat |
| Начало на производство | 1989 г |
| Край на производство | 1991 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 3 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 8 л/100 км
29.4 US mpg 35.3 UK mpg 12.5 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 5.5 л/100 км
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 6.4 л/100 км
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Двигател | |
| Мощност | 75 кс @ 6300 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 55.8 кс/л |
| Въртящ момент | 102 Нм @ 3100 об/мин 75.23 lb.-ft. @ 3100 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | D13B2 |
| Обем на двигателя | 1343 см3 81.95 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Диаметър на цилиндрите | 75 мм 2.95 in. |
| Ход на буталото | 76 мм 2.99 in. |
| Степен на сгъстяване | 9:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Карбуратор |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | SOHC |
| Обеми и тегла | |
| Обем на резервоара | 45 л 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 700 кг 1543.24 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 410 кг 903.9 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 50 кг 110.23 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 3991 мм 157.13 in. |
| Широчина | 1686 мм 66.38 in. |
| Височина | 1330 мм 52.36 in. |
| Колесна база | 2500 мм 98.43 in. |
| Предна следа | 1450 мм 57.09 in. |
| Задна следа | 1450 мм 57.09 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.33 |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 5 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | 155/80 R13; 165/70 R13; 175/70 R13 |
| Размери на джантите | 4.5J x 13; 5J x 13 |