
| Korimalli, Xiaomi YU7? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, Standard 73 kWh (320 Hp)? | 643 km 399.54 mi |
| Virrankulutus, Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 12.9 kWh/100 km 20.76 kWh/100 mi 162 MPGe 7.8 km/kWh 4.8 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 220 km/h | 136.7 mph 0-100 km/h: 5.9 s 0-60 mph: 5.6 s |
| Teho, Xiaomi YU7 SUV 2026 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 320 hv, 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Vetotapa, Xiaomi YU7 SUV 2026 Standard 73 kWh (320 Hp)? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 4999 mm 196.81 in. |
| Leveys, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 1996 mm 78.58 in. |
| Nettopaino, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 2200 kg 4850.17 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Xiaomi YU7 SUV? | 678 - 1758 l 23.94 - 62.08 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Xiaomi YU7 Standard 73 kWh (320 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Xiaomi |
|---|---|
| Malli | YU7 |
| Sukupolvi | YU7 |
| Versio (moottori) | Standard 73 kWh (320 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.6 s |
| Huippunopeus | 220 km/h 136.7 mph |
| Paino/teho suhde | 6.9 kg/hv, 145.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.2 kg/Nm, 240 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 73 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 752 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 643 km 399.54 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 12.9 kWh/100 km
20.76 kWh/100 mi 162 MPGe 7.8 km/kWh 4.8 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 320 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XY110 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 320 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 528 Nm 389.43 lb.-ft. |
| Paino | 2200 kg 4850.17 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 678 l 23.94 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1758 l 62.08 cu. ft. |
| Pituus | 4999 mm 196.81 in. |
|---|---|
| Leveys | 1996 mm 78.58 in. |
| Korkeus | 1608 mm 63.31 in. |
| Pyörän perusta | 3000 mm 118.11 in. |
| Etupyörän jälki | 1694 mm 66.69 in. |
| Takapyörän jälki | 1700 mm 66.93 in. |
| Maavara | 185 mm 7.28 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.245 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.4 m 37.4 ft. |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 19° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/55 R19; 245/50 R20 |
| Vanteen koko | 8J x 19; 8J x 20 |