
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Avatr 06T? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 0.53-5.63 l/100 km 443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 19 κιλοβατώρα/100 χλμ 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 4.47 δευτ 0-60 mph: 4.2 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Avatr 06 βαγόνι 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 503 Hp, 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Avatr 06 βαγόνι 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 Avatr 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Avatr 06T βαγόνι 2026 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | Πισωκίνητο. PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους πίσω τροχούς. O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 1960 mm 77.17 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2255 κιλά 4971.42 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 2705 κιλά 5963.5 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Avatr 06T 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Avatr |
| μοντέλο | 06 |
| παραγωγή | 06T |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T 46.65 kWh (503 Hp) REEV |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (WLTC) | 0.53-5.63 l/100 km
443.8 - 41.8 US mpg 533 - 50.2 UK mpg 188.7 - 17.8 km/l |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.47 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.47 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.2 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h 149.13 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 4.5 κιλά/Hp, 223.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.3 κιλά/Nm, 306 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 46.65 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία | 245-330 km 152.24 - 205.05 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας | 19 κιλοβατώρα/100 χλμ
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 252 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | ATDM06 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 252 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 345 Nm 254.46 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | ATDM06 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 503 Hp |
| Ροπή συστήματος | 690 Nm 508.92 lb.-ft. |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| δύναμη | 156 Hp @ 5000 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 104.2 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 225 Nm @ 3200-4200 σ.α.λ. 165.95 lb.-ft. @ 3200-4200 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | JL469ZQ1 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2255 κιλά 4971.42 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2705 κιλά 5963.5 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 450 κιλά 992.08 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4940 mm 194.49 in. |
| πλάτος | 1960 mm 77.17 in. |
| ύψος | 1475 mm 58.07 in. |
| μεταξόνιο | 2940 mm 115.75 in. |
| εμπρός ίχνος | 1668 mm 65.67 in. |
| Πίσω ίχνος | 1686 mm 66.38 in. |
| Γωνία προσέγγισης | 14° |
| Γωνία φυγής | 16° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους πίσω τροχούς. O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/45 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |