
| От какъв тип е каросерията, Toyota Vios IV? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 3.6 л/100 км 65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 км/л |
| Колко мощност има, Toyota Vios Седан 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 111 кс, 121 Нм 89.25 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Toyota Vios Седан 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1.5 л 1496 см3 91.29 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2025 Toyota GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Toyota Vios IV Седан 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | Предно задвижване. FHEV (Пълен хибрид). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2025 Toyota Vios Седан? | 4440 мм 174.8 in. |
| Колко широка е колата, 2025 Toyota Vios Седан? | 1740 мм 68.5 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1165 кг 2568.39 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2025 Toyota Vios Седан? | 460 л 16.24 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | автоматична скоростна кутия E-CVT |
| Марка | Toyota |
|---|---|
| Модел | Vios |
| Генерация | Vios IV |
| Модификация (Двигател) | GR Sport 1.5 (111 кс) Full Hybrid E-CVT |
| Начало на производство | 2025 г |
| Архитектура на силовия агрегат | FHEV (Пълен хибрид) |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 3.6 л/100 км
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | Бензин |
| Съотношение тегло/мощност | 10.5 кг/кс, 95.3 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 9.6 кг/Нм, 103.9 Нм/тон |
| Брутен капацитет на батерията | 0.7 кВтч |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Местоположение на батерията | Под пода, под задните седалки |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 80 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 141 Нм 104 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Отпред, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 111 кс |
| Мощност | 91 кс @ 5500 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 60.8 кс/л |
| Въртящ момент | 121 Нм @ 4000-4800 об/мин 89.25 lb.-ft. @ 4000-4800 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | 2NR-VEX |
| Обем на двигателя | 1496 см3 91.29 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72.5 мм 2.85 in. |
| Ход на буталото | 90.6 мм 3.57 in. |
| Степен на сгъстяване | 11.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC, Dual VVT-i |
| Количество на маслото в двигателя | 3.3 л 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Собствена маса | 1165 кг 2568.39 lbs. |
|---|---|
| Минимален обем на багажника | 460 л 16.24 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 36 л 9.51 US gal | 7.92 UK gal |
| Дължина | 4440 мм 174.8 in. |
|---|---|
| Широчина | 1740 мм 68.5 in. |
| Височина | 1480 мм 58.27 in. |
| Колесна база | 2620 мм 103.15 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.4 м 34.12 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
|---|---|
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | автоматична скоростна кутия E-CVT |
| Предно окачване | независимо тип McPherson |
| Задно окачване | торсион |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 205/50 R17 |
| Размери на джантите | 17 |