
| De ce tip este caroseria, Toyota Vios IV? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 3.6 l/100 km 65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/l |
| Care este puterea motorului, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 111 CP, 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1.5 l 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Toyota GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Toyota Vios IV Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | Tracţiunea faţă. FHEV (vehicul electric complet hibrid). MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Toyota Vios Sedan? | 4440 mm 174.8 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Toyota Vios Sedan? | 1740 mm 68.5 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1165 kg 2568.39 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Toyota Vios Sedan? | 460 l 16.24 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | cutie automată E-CVT |
| Marcă | Toyota |
|---|---|
| Model | Vios |
| Generație | Vios IV |
| Modificare (Tip motor) | GR Sport 1.5 (111 CP) Full Hybrid E-CVT |
| Anul inceperii productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | FHEV (vehicul electric complet hibrid) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 3.6 l/100 km
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Raport greutate/putere | 10.5 kg/CP, 95.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 9.6 kg/Nm, 103.9 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 0.7 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea, sub scaunele din spate |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 80 CP |
| Cuplu motor electric | 141 Nm 104 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 111 CP |
| Putere | 91 CP @ 5500 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 60.8 CP/l |
| Cuplu | 121 Nm @ 4000-4800 rot/min 89.25 lb.-ft. @ 4000-4800 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 2NR-VEX |
| Volumul motorului | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 72.5 mm 2.85 in. |
| Cursa cilindrilor | 90.6 mm 3.57 in. |
| Raport de compresie | 11.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | DOHC, Dual VVT-i |
| Capacitate baie ulei | 3.3 l 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 1165 kg 2568.39 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 460 l 16.24 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 36 l 9.51 US gal | 7.92 UK gal |
| Lungime | 4440 mm 174.8 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1740 mm 68.5 in. |
| Înălţime | 1480 mm 58.27 in. |
| Ampatament | 2620 mm 103.15 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.4 m 34.12 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată E-CVT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/50 R17 |
| Dimensiunea jantelor | 17 |