
| Hvilken type er karosseriet, Toyota Vios IV? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 3.6 l/100 km 65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/l |
| Hva er motorens effekt, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 111 hk, 121 Hm 89.25 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1.5 l 1496 sm 91.29 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2025 Toyota GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Toyota Vios IV Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | Forhjulstrekk . FHEV (Full hybrid). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2025 Toyota Vios Sedan? | 4440 mm 174.8 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2025 Toyota Vios Sedan? | 1740 mm 68.5 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1165 kg 2568.39 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2025 Toyota Vios Sedan? | 460 l 16.24 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | automatisk girkasse E-CVT |
| merke | Toyota |
|---|---|
| modell | Vios |
| Generasjon | Vios IV |
| Modifikasjon (motor) | GR Sport 1.5 (111 hk) Full Hybrid E-CVT |
| Første år av produksjon | 2025 år |
| Arkitektur av drivlinjen | FHEV (Full hybrid) |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 3.6 l/100 km
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | Bensin |
| Motsvarighet vekt/effekt | 10.5 kg/hk, 95.3 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 9.6 kg/Hm, 103.9 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 0.7 kWh |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet, under baksetene |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 80 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 141 Hm 104 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | På framsiden, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 111 hk |
| Motoreffekt | 91 hk @ 5500 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 60.8 hk/l |
| Dreiemoment | 121 Hm @ 4000-4800 omdr./min. 89.25 lb.-ft. @ 4000-4800 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | 2NR-VEX |
| Motorvolum | 1496 sm 91.29 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 72.5 mm 2.85 in. |
| Slaglengde | 90.6 mm 3.57 in. |
| Kompresjons grad | 11.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC, Dual VVT-i |
| Motoroljekapasitet | 3.3 l 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1165 kg 2568.39 lbs. |
|---|---|
| Minimalt volum av bagasjerommet | 460 l 16.24 cu. ft. |
| Drivstofftank | 36 l 9.51 US gal | 7.92 UK gal |
| Lengde | 4440 mm 174.8 in. |
|---|---|
| Bredde | 1740 mm 68.5 in. |
| Høyde | 1480 mm 58.27 in. |
| Akselavstand | 2620 mm 103.15 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.4 m 34.12 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse E-CVT |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Torsjon |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/50 R17 |
| Felgstørrese | 17 |