
| Karoser tipi nedir, Toyota Vios IV? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 3.6 Lt/100 km 65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/Lt |
| Motor gücü ne kadar, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 111 bg, 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Toyota Vios Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1.5 Lt 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Toyota GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Toyota Vios IV Sedan 2025 GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | Önden çekiş. FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Toyota Vios Sedan? | 4440 mm 174.8 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Toyota Vios Sedan? | 1740 mm 68.5 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | 1165 Kg 2568.39 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Toyota Vios Sedan? | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Toyota Vios IV GR Sport 1.5 (111 Hp) Full Hybrid E-CVT? | otomatik şanzıman E-CVT |
| Marka | Toyota |
|---|---|
| Model | Vios |
| Nesil | Vios IV |
| Modifikasyonu (Motor) | GR Sport 1.5 (111 bg) Full Hybrid E-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 3.6 Lt/100 km
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/Lt |
|---|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 103.9 Nm/ton |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.7 kWh |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altında, arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 80 bg |
| Elektrikli motor torku | 141 Nm 104 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 111 bg |
| Güç | 91 bg @ 5500 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 60.8 bg/Lt |
| Tork | 121 Nm @ 4000-4800 dev/dak 89.25 lb.-ft. @ 4000-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2NR-VEX |
| Motor hacmi | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.5 mm 2.85 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.6 mm 3.57 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Ağırlık | 1165 Kg 2568.39 lbs. |
|---|---|
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 36 Lt 9.51 US gal | 7.92 UK gal |
| Uzunluk | 4440 mm 174.8 in. |
|---|---|
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
|---|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman E-CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |