
| От какъв тип е каросерията, Rolls-Royce Corniche II? | Кабриолет, 2 врати, 4 места |
|---|---|
| Колко мощност има, Rolls-Royce Corniche Кабриолет 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 223 кс |
| Какъв е обемът на двигателя, Rolls-Royce Corniche Кабриолет 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 6.8 л 6750 см3 411.91 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1985 Rolls-Royce 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 8, V-образен |
| Какво е задвижването, Rolls-Royce Corniche II Кабриолет 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1985 Rolls-Royce Corniche Кабриолет? | 5169 мм 203.5 in. |
| Колко широка е колата, 1985 Rolls-Royce Corniche Кабриолет? | 1836 мм 72.28 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 2360 кг 5202.91 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 1985 Rolls-Royce Corniche Кабриолет? | 396 л 13.98 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 3, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Rolls-Royce |
| Модел | Corniche |
| Генерация | Corniche II |
| Модификация (Двигател) | 6.75 V8 (223 кс) Automatic |
| Начало на производство | 1985 г |
| Край на производство | 1989 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Кабриолет |
| Брой места | 4 |
| Брой врати | 2 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Бензин |
| Съотношение тегло/мощност | 10.6 кг/кс, 94.5 кс/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 223 кс |
| Мощност за литър работен обем | 33 кс/л |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | L410I |
| Обем на двигателя | 6750 см3 411.91 cu. in. |
| Брой цилиндри | 8 |
| Конфигурация на двигателя | V-образен |
| Диаметър на цилиндрите | 104.1 мм 4.1 in. |
| Ход на буталото | 99.1 мм 3.9 in. |
| Степен на сгъстяване | 9:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | OHV |
| Количество на маслото в двигателя | 9.4 л 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Охлаждаща течност | 16 л 16.91 US qt | 14.08 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 2360 кг 5202.91 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 396 л 13.98 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 108 л 28.53 US gal | 23.76 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 5169 мм 203.5 in. |
| Широчина | 1836 мм 72.28 in. |
| Височина | 1485 мм 58.46 in. |
| Колесна база | 3061 мм 120.51 in. |
| Предна следа | 1524 мм 60 in. |
| Задна следа | 1537 мм 60.51 in. |
| Пътен просвет | 165 мм 6.5 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.9 м 39.04 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 3 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо окачване с винтови пружини, напречен носач, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо окачване с винтови пружини, напречен стабилизатор, надлъжен носач |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 279 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 279 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Хидроусилвател |
| Размери на гумите | 235/70 R15 |
| Размери на джантите | 6J x 15 |