
| Hvilken type er karosseriet, Rolls-Royce Corniche II? | Cabriolet , 2 dører, 4 seter |
|---|---|
| Hva er motorens effekt, Rolls-Royce Corniche Cabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 223 hk |
| Hvor stort er motorens volum, Rolls-Royce Corniche Cabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 6.8 l 6750 sm 411.91 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1985 Rolls-Royce 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 8, V-motor |
| Hva er drivverket, Rolls-Royce Corniche II Cabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1985 Rolls-Royce Corniche Cabriolet ? | 5169 mm 203.5 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1985 Rolls-Royce Corniche Cabriolet ? | 1836 mm 72.28 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 1985 Rolls-Royce Corniche Cabriolet ? | 396 l 13.98 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 3, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Rolls-Royce |
| modell | Corniche |
| Generasjon | Corniche II |
| Modifikasjon (motor) | 6.75 V8 (223 hk) Automatic |
| Første år av produksjon | 1985 år |
| Siste år av produskjon | 1989 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Cabriolet |
| Antall seter | 4 |
| Antall dører | 2 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Bensin |
| Motsvarighet vekt/effekt | 10.6 kg/hk, 94.5 hk/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 223 hk |
| Effekt per liter slagvolum | 33 hk/l |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | L410I |
| Motorvolum | 6750 sm 411.91 cu. in. |
| Antall sylindere | 8 |
| Motorkonfigurasjon | V-motor |
| Boring | 104.1 mm 4.1 in. |
| Slaglengde | 99.1 mm 3.9 in. |
| Kompresjons grad | 9:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | OHV |
| Motoroljekapasitet | 9.4 l 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| kjølevæske | 16 l 16.91 US qt | 14.08 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 396 l 13.98 cu. ft. |
| Drivstofftank | 108 l 28.53 US gal | 23.76 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 5169 mm 203.5 in. |
| Bredde | 1836 mm 72.28 in. |
| Høyde | 1485 mm 58.46 in. |
| Akselavstand | 3061 mm 120.51 in. |
| Sporvidde, foran | 1524 mm 60 in. |
| Sporvidde, baks | 1537 mm 60.51 in. |
| Bakkeklaring | 165 mm 6.5 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.9 m 39.04 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 3 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig spiralfjæroppheng, Wishbone , tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig spiralfjæroppheng, Tverrgående stabilisator , Langstående bærearmer |
| frambremser | disc-ventil , 279 mm |
| bakbremser | Disc , 279 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Hydraulisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/70 R15 |
| Felgstørrese | 6J x 15 |