
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Rolls-Royce Corniche II? | Kabriolet , 2 drzwi, 4 miejsc |
|---|---|
| Jaką ma moc silnik, Rolls-Royce Corniche Kabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 223 KM |
| Jaka jest objętość silnika, Rolls-Royce Corniche Kabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 6.8 l 6750 cm3 411.91 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 1985 Rolls-Royce 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 8, V-kształtny |
| Jaki jest układ napędowy, Rolls-Royce Corniche II Kabriolet 1985 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | Napęd na tylne koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 1985 Rolls-Royce Corniche Kabriolet ? | 5169 mm 203.5 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 1985 Rolls-Royce Corniche Kabriolet ? | 1836 mm 72.28 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 1985 Rolls-Royce Corniche Kabriolet ? | 396 l 13.98 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 1985 Rolls-Royce Corniche II 6.75 V8 (223 Hp) Automatic? | 3, automatyczna skrzynia biegów |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Rolls-Royce |
| Model | Corniche |
| Generacja | Corniche II |
| Modyfikacja (Silnik) | 6.75 V8 (223 KM) Automatic |
| Początek produkcji | 1985 r |
| Koniec produkcji | 1989 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Kabriolet |
| Liczba miejsc | 4 |
| Liczba drzwi | 2 |
| Wydajność | |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Stosunek masy do mocy | 10.6 kg/KM, 94.5 KM/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 223 KM |
| Moc na litr objętości roboczej | 33 KM/l |
| Układ silnika | Z przodu, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | L410I |
| Pojemność silnika | 6750 cm3 411.91 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 8 |
| Konfiguracja silnika | V-kształtny |
| Średnica cylindrów | 104.1 mm 4.1 in. |
| Skok tłoka | 99.1 mm 3.9 in. |
| Stopień sprężania | 9:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 2 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk wielopunktowy |
| Aspiracja silnika | Silnik wolnossący |
| Układ rozrządu | OHV |
| Ilość oleju w silniku | 9.4 l 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| płyn chłodzący | 16 l 16.91 US qt | 14.08 UK qt |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 396 l 13.98 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 108 l 28.53 US gal | 23.76 UK gal |
| Wymiary | |
| Długość | 5169 mm 203.5 in. |
| Szerokość | 1836 mm 72.28 in. |
| Wysokość | 1485 mm 58.46 in. |
| Rozstaw osi | 3061 mm 120.51 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1524 mm 60 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1537 mm 60.51 in. |
| Prześwit | 165 mm 6.5 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 11.9 m 39.04 ft. |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na tylne koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 3 biegów, automatyczna skrzynia biegów |
| Zawieszenie przednie | Niezależne zawieszenie sprężyny śrubowej, wahacz poprzeczny , stabilizator poprzeczny |
| Zawieszenie tylne | Niezależne zawieszenie sprężyny śrubowej, stabilizator poprzeczny , wahacz wzdłużny |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 279 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe , 279 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie hydrauliczne |
| Rozmiar opon | 235/70 R15 |
| Rozmiar felg | 6J x 15 |