
| От какъв тип е каросерията, Omoda 7? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2.3 л/100 км 102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 23-53 г/км CO2 |
| Колко може да измине изцяло на ток, SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 90 км 55.92 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 21.5 кВтч/100 км. 34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 км/кВтч 2.9 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 180 км/ч | 111.85 mph 0-100 км/ч: 8.4 сек 0-60 mph: 8 сек |
| Колко мощност има, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 279 кс, 365 Нм 269.21 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 л 1499 см3 91.47 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Omoda SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Предно задвижване. PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Omoda 7 SUV? | 4660 мм 183.46 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Omoda 7 SUV? | 1875 мм 73.82 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1870 кг 4122.64 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2392 кг 5273.46 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Omoda 7 SUV? | 401 л 14.16 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | автоматична скоростна кутия DHT |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Omoda |
| Модел | 7 |
| Генерация | 7 |
| Модификация (Двигател) | SHS-P 1.5 TGDI (279 кс) Plug-in Hybrid DHT |
| Начало на производство | Януари, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 2.3 л/100 км
102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 23-53 г/км |
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 8.4 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 8.4 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8 сек |
| Максимална скорост | 180 км/ч 111.85 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 6.7 кг/кс, 149.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.1 кг/Нм, 195.2 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 18.4 кВтч |
| Напрежение на батерията | 350.56 В |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 90 км 55.92 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 21.5 кВтч/100 км.
34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 км/кВтч 2.9 mi/кВтч |
| Максимална скорост (само електрическо задвижване) | 140 км/ч 86.99 mph |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Модел/код на електродвигателя | KPTZ220YMDA0 |
| Максимални обороти на електродвигателя | 16000 об/мин |
| Местоположение на електродвигателя | Интегриран в трансмисията |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 279 кс |
| Въртящ момент на системата | 365 Нм @ 2000-4000 об/мин 269.21 lb.-ft. @ 2000-4000 об/мин |
| Двигател с вътрешно горене | |
| Мощност | 143 кс @ 5200 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 95.4 кс/л |
| Въртящ момент | 215 Нм @ 2500 об/мин 158.58 lb.-ft. @ 2500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | SQRH4J15 |
| Обем на двигателя | 1499 см3 91.47 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72 мм 2.83 in. |
| Ход на буталото | 92 мм 3.62 in. |
| Степен на сгъстяване | 14.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1870 кг 4122.64 lbs. |
| Допустима маса | 2392 кг 5273.46 lbs. |
| Максимална товароносимост | 522 кг 1150.81 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 401 л 14.16 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 60 л 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1250 кг 2755.78 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4660 мм 183.46 in. |
| Широчина | 1875 мм 73.82 in. |
| Височина | 1670 мм 65.75 in. |
| Колесна база | 2720 мм 107.09 in. |
| Предна следа | 1582 мм 62.28 in. |
| Задна следа | 1604 мм 63.15 in. |
| Преден надвес | 912 мм 35.91 in. |
| Заден надвес | 1028 мм 40.47 in. |
| Пътен просвет | 157 мм 6.18 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.04 м 36.22 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 20.1° |
| Заден ъгъл на проходимост | 21.3° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | автоматична скоростна кутия DHT |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 235/50 R19; 235/45 R20 |
| Размери на джантите | 7J x 19; 8J x 20 |