
| Karoser tipi nedir, Omoda 7? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2.3 Lt/100 km 102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 23-53 g/km CO2 |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 90 km 55.92 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 21.5 kWh/100 km 34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 180 km/saat | 111.85 mph 0-100 km/saat: 8.4 saniye 0-60 mph: 8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 279 bg, 365 Nm 269.21 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 Lt 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Omoda SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Önden çekiş. PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Omoda 7 SUV? | 4660 mm 183.46 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Omoda 7 SUV? | 1875 mm 73.82 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2392 Kg 5273.46 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Omoda 7 SUV? | 401 Lt 14.16 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | otomatik şanzıman DHT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Omoda |
| Model | 7 |
| Nesil | 7 |
| Modifikasyonu (Motor) | SHS-P 1.5 TGDI (279 bg) Plug-in Hybrid DHT |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 2.3 Lt/100 km
102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 23-53 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 149.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 18.4 kWh |
| Batarya voltajı | 350.56 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 90 km 55.92 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 21.5 kWh/100 km
34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 140 km/saat 86.99 mph |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 204 bg |
| Elektrikli motor torku | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | KPTZ220YMDA0 |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 16000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 279 bg |
| Sistem tork | 365 Nm @ 2000-4000 dev/dak 269.21 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 143 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.4 bg/Lt |
| Tork | 215 Nm @ 2500 dev/dak 158.58 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | SQRH4J15 |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2392 Kg 5273.46 lbs. |
| Azami yük | 522 Kg 1150.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 401 Lt 14.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4660 mm 183.46 in. |
| Genişlik | 1875 mm 73.82 in. |
| Yükseklik | 1670 mm 65.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1604 mm 63.15 in. |
| ön çıkıntı | 912 mm 35.91 in. |
| arka çıkıntı | 1028 mm 40.47 in. |
| Yerden yükseklik | 157 mm 6.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.04 m 36.22 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20.1° |
| Kalkış açısı | 21.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman DHT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R19; 235/45 R20 |
| Jant Boyutu | 7J x 19; 8J x 20 |