
| Hvilken type er karosseriet, Omoda 7? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2.3 l/100 km 102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 km/l |
| Hvor øko er bilen, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 23-53 g/km CO2 |
| Hor langt går bilen bare på strøm, SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 90 km 55.92 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 21.5 kWh/100 km 34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 180 km/t | 111.85 mph 0-100 km/t: 8.4 sek 0-60 mph: 8 sek |
| Hva er motorens effekt, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 279 hk, 365 Hm 269.21 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 l 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Omoda SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Omoda 7 SUV 2026 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Forhjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Omoda 7 SUV? | 4660 mm 183.46 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Omoda 7 SUV? | 1875 mm 73.82 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2392 kg 5273.46 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Omoda 7 SUV? | 401 l 14.16 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Omoda 7 SHS-P 1.5 TGDI (279 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | automatisk girkasse DHT |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Omoda |
| modell | 7 |
| Generasjon | 7 |
| Modifikasjon (motor) | SHS-P 1.5 TGDI (279 hk) Plug-in Hybrid DHT |
| Første år av produksjon | Januar, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 2.3 l/100 km
102.3 US mpg 122.8 UK mpg 43.5 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 23-53 g/km |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8 sek |
| Maksimal hastighet | 180 km/t 111.85 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 6.7 kg/hk, 149.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.1 kg/Hm, 195.2 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 18.4 kWh |
| Batterispenning | 350.56 V |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 90 km 55.92 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 21.5 kWh/100 km
34.6 kWh/100 mi 97 MPGe 4.7 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Maksimal hastighet (ved bare elektrisk drift) | 140 km/t 86.99 mph |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 204 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | KPTZ220YMDA0 |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 16000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 279 hk |
| System dreiemoment | 365 Hm @ 2000-4000 omdr./min. 269.21 lb.-ft. @ 2000-4000 omdr./min. |
| Intern forbrenningsmotor | |
| Motoreffekt | 143 hk @ 5200 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 95.4 hk/l |
| Dreiemoment | 215 Hm @ 2500 omdr./min. 158.58 lb.-ft. @ 2500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | SQRH4J15 |
| Motorvolum | 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 72 mm 2.83 in. |
| Slaglengde | 92 mm 3.62 in. |
| Kompresjons grad | 14.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2392 kg 5273.46 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 522 kg 1150.81 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 401 l 14.16 cu. ft. |
| Drivstofftank | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1250 kg 2755.78 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4660 mm 183.46 in. |
| Bredde | 1875 mm 73.82 in. |
| Høyde | 1670 mm 65.75 in. |
| Akselavstand | 2720 mm 107.09 in. |
| Sporvidde, foran | 1582 mm 62.28 in. |
| Sporvidde, baks | 1604 mm 63.15 in. |
| Overheng foran | 912 mm 35.91 in. |
| Overheng bak | 1028 mm 40.47 in. |
| Bakkeklaring | 157 mm 6.18 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.04 m 36.22 ft. |
| Angrepsvinkel | 20.1° |
| Utgangsvinkel | 21.3° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse DHT |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/50 R19; 235/45 R20 |
| Felgstørrese | 7J x 19; 8J x 20 |