
| От какъв тип е каросерията, MG TD Midget? | Роудстър, 2 врати, 2 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 10.6 л/100 км 22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 км/л |
| Колко бърза е колата, 1949 TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 126 км/ч | 78.29 mph 0-60 mph: 18.2 сек |
| Колко мощност има, MG TD Midget Роудстър 1949 1.25 (54 Hp)? | 54 кс, 87 Нм 64.17 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, MG TD Midget Роудстър 1949 1.25 (54 Hp)? | 1.3 л 1250 см3 76.28 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1949 MG 1.25 (54 Hp)? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, MG TD Midget Роудстър 1949 1.25 (54 Hp)? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1949 MG TD Midget Роудстър? | 3683 мм 145 in. |
| Колко широка е колата, 1949 MG TD Midget Роудстър? | 1489 мм 58.62 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 835 кг 1840.86 lbs. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 4, ръчна скоростна кутия |
| Марка | MG |
|---|---|
| Модел | TD Midget |
| Генерация | TD Midget |
| Модификация (Двигател) | 1.25 (54 кс) |
| Начало на производство | Ноември, 1949 г |
| Край на производство | Август, 1953 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Роудстър |
| Брой места | 2 |
| Брой врати | 2 |
| Разход на гориво - комбиниран | 10.6 л/100 км
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 60 mph | 18.2 сек |
| Максимална скорост | 126 км/ч 78.29 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 15.5 кг/кс, 64.7 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 9.6 кг/Нм, 104.2 Нм/тон |
| Мощност | 54 кс @ 5200 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 43.2 кс/л |
| Въртящ момент | 87 Нм @ 2600 об/мин 64.17 lb.-ft. @ 2600 об/мин |
| Максимална скорост на двигателя | 5500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | XPAG |
| Обем на двигателя | 1250 см3 76.28 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 66.5 мм 2.62 in. |
| Ход на буталото | 90 мм 3.54 in. |
| Степен на сгъстяване | 7.25:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Карбуратор |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | OHV |
| Количество на маслото в двигателя | 5.1 л 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Собствена маса | 835 кг 1840.86 lbs. |
|---|---|
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Дължина | 3683 мм 145 in. |
|---|---|
| Широчина | 1489 мм 58.62 in. |
| Височина | 1346 мм 52.99 in. |
| Колесна база | 2388 мм 94.02 in. |
| Предна следа | 1203 мм 47.36 in. |
| Задна следа | 1270 мм 50 in. |
| Пътен просвет | 152 мм 5.98 in. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 4 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо окачване с винтови пружини, напречен носач |
| Задно окачване | Окачване на твърда ос, ресори |
| Предни спирачки | Барабанни, 228.6 мм |
| Задни спирачки | Барабанни, 228.6 мм |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |