
| De ce tip este caroseria, MG TD Midget? | Roadster, 2 Uşi, 2 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 10.6 l/100 km 22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 1949 TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 126 km/h | 78.29 mph 0-60 mph: 18.2 sec |
| Care este puterea motorului, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | 54 CP, 87 Nm 64.17 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | 1.3 l 1250 cm3 76.28 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1949 MG 1.25 (54 Hp)? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 1949 MG TD Midget Roadster? | 3683 mm 145 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1949 MG TD Midget Roadster? | 1489 mm 58.62 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 835 kg 1840.86 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 4, cutie manuală |
| Marcă | MG |
|---|---|
| Model | TD Midget |
| Generație | TD Midget |
| Modificare (Tip motor) | 1.25 (54 CP) |
| Anul inceperii productiei | Noiembrie, 1949 an |
| Anul opririi productiei | August, 1953 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Roadster |
| Număr de scaune | 2 |
| Număr de uşi | 2 |
| Consumul de combustibil - mixt | 10.6 l/100 km
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 60 mph | 18.2 sec |
| Viteza maximă | 126 km/h 78.29 mph |
| Raport greutate/putere | 15.5 kg/CP, 64.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 9.6 kg/Nm, 104.2 Nm/tonă |
| Putere | 54 CP @ 5200 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 43.2 CP/l |
| Cuplu | 87 Nm @ 2600 rot/min 64.17 lb.-ft. @ 2600 rot/min |
| Turația maximă a motorului | 5500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | XPAG |
| Volumul motorului | 1250 cm3 76.28 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 66.5 mm 2.62 in. |
| Cursa cilindrilor | 90 mm 3.54 in. |
| Raport de compresie | 7.25:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 2 |
| Sistem de injecție de combustibil | Carburator |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | OHV |
| Capacitate baie ulei | 5.1 l 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Masă proprie | 835 kg 1840.86 lbs. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Lungime | 3683 mm 145 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1489 mm 58.62 in. |
| Înălţime | 1346 mm 52.99 in. |
| Ampatament | 2388 mm 94.02 in. |
| Ecartament faţă | 1203 mm 47.36 in. |
| Ecartament spate | 1270 mm 50 in. |
| Garda la sol | 152 mm 5.98 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 4 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | Suspensie independentă cu arc elicoidal, iades |
| Suspensie spate (rear suspension) | Axa rigidă, arc |
| Frâne faţă (Front brakes) | tambur, 228.6 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur, 228.6 mm |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |