
| Hvilken type er karosseriet, MG TD Midget? | Roadster, 2 dører, 2 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 10.6 l/100 km 22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 1949 TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 126 km/t | 78.29 mph 0-60 mph: 18.2 sek |
| Hva er motorens effekt, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | 54 hk, 87 Hm 64.17 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | 1.3 l 1250 sm 76.28 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1949 MG 1.25 (54 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, MG TD Midget Roadster 1949 1.25 (54 Hp)? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1949 MG TD Midget Roadster? | 3683 mm 145 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1949 MG TD Midget Roadster? | 1489 mm 58.62 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 835 kg 1840.86 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1949 MG TD Midget 1.25 (54 Hp)? | 4, manuell girkasse |
| merke | MG |
|---|---|
| modell | TD Midget |
| Generasjon | TD Midget |
| Modifikasjon (motor) | 1.25 (54 hk) |
| Første år av produksjon | November, 1949 år |
| Siste år av produskjon | August, 1953 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Roadster |
| Antall seter | 2 |
| Antall dører | 2 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 10.6 l/100 km
22.2 US mpg 26.6 UK mpg 9.4 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 18.2 sek |
| Maksimal hastighet | 126 km/t 78.29 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 15.5 kg/hk, 64.7 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 9.6 kg/Hm, 104.2 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 54 hk @ 5200 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 43.2 hk/l |
| Dreiemoment | 87 Hm @ 2600 omdr./min. 64.17 lb.-ft. @ 2600 omdr./min. |
| Maksimalt turtall | 5500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | XPAG |
| Motorvolum | 1250 sm 76.28 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 66.5 mm 2.62 in. |
| Slaglengde | 90 mm 3.54 in. |
| Kompresjons grad | 7.25:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Forgasser |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | OHV |
| Motoroljekapasitet | 5.1 l 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Vekt | 835 kg 1840.86 lbs. |
|---|---|
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Lengde | 3683 mm 145 in. |
|---|---|
| Bredde | 1489 mm 58.62 in. |
| Høyde | 1346 mm 52.99 in. |
| Akselavstand | 2388 mm 94.02 in. |
| Sporvidde, foran | 1203 mm 47.36 in. |
| Sporvidde, baks | 1270 mm 50 in. |
| Bakkeklaring | 152 mm 5.98 in. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 4 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig spiralfjæroppheng, Wishbone |
| baksuspensjon | stiv bjelke, Fjærer |
| frambremser | tromme , 228.6 mm |
| bakbremser | Tromme , 228.6 mm |
| Styringstype | Rack og pinion |