
| От какъв тип е каросерията, Lincoln Continental Mark III? | Купе, 2 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко мощност има, Lincoln Continental Mark Купе 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 365 кс, 678 Нм 500.07 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Lincoln Continental Mark Купе 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 7.5 л 7538 см3 460 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1968 Lincoln 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 8, V-образен |
| Какво е задвижването, Lincoln Continental Mark III Купе 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1968 Lincoln Continental Mark Купе? | 5489 мм 216.1 in. |
| Колко широка е колата, 1968 Lincoln Continental Mark Купе? | 2017 мм 79.41 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 2152-2269 кг 4744.35 - 5002.29 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 1968 Lincoln Continental Mark Купе? | 382 л 13.49 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 3, автоматична скоростна кутия SelectShift |
| Марка | Lincoln |
|---|---|
| Модел | Continental Mark |
| Генерация | Continental Mark III |
| Модификация (Двигател) | 7.5 V8 (365 кс) SelectShift |
| Начало на производство | 1968 г |
| Край на производство | 1971 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Купе |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 2 |
| Тип гориво | Бензин |
|---|---|
| Съотношение тегло/мощност | 5.9 кг/кс, 169.6 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.2 кг/Нм, 315.1 Нм/тон |
| Мощност | 365 кс @ 4600 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 48.4 кс/л |
| Въртящ момент | 678 Нм @ 2800 об/мин 500.07 lb.-ft. @ 2800 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | Ford 385 |
| Обем на двигателя | 7538 см3 460 cu. in. |
| Брой цилиндри | 8 |
| Конфигурация на двигателя | V-образен |
| Диаметър на цилиндрите | 110.74 мм 4.36 in. |
| Ход на буталото | 97.8 мм 3.85 in. |
| Степен на сгъстяване | 10.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Карбуратор |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | OHV |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Собствена маса | 2152-2269 кг 4744.35 - 5002.29 lbs. |
|---|---|
| Минимален обем на багажника | 382 л 13.49 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 91 л 24.04 US gal | 20.02 UK gal |
| Дължина | 5489 мм 216.1 in. |
|---|---|
| Широчина | 2017 мм 79.41 in. |
| Височина | 1359 мм 53.5 in. |
| Колесна база | 2977 мм 117.2 in. |
| Предна следа | 1575 мм 62.01 in. |
| Задна следа | 1575 мм 62.01 in. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 3 предавки, автоматична скоростна кутия SelectShift |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Окачване на твърда ос, Спирална пружина |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 297.2 мм |
| Задни спирачки | Барабанни, 279.4 мм |
| Усилвател на волана | Хидроусилвател |
| Размери на джантите | 15 |