
| Karoser tipi nedir, Lincoln Continental Mark III? | Coupe, 2 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Motor gücü ne kadar, Lincoln Continental Mark Coupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 365 bg, 678 Nm 500.07 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Lincoln Continental Mark Coupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 7.5 Lt 7538 cm3 460 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 1968 Lincoln 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Lincoln Continental Mark III Coupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | Arkadan İtiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 1968 Lincoln Continental Mark Coupe? | 5489 mm 216.1 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 1968 Lincoln Continental Mark Coupe? | 2017 mm 79.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 2152-2269 Kg 4744.35 - 5002.29 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 1968 Lincoln Continental Mark Coupe? | 382 Lt 13.49 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 3, otomatik şanzıman SelectShift |
| Marka | Lincoln |
|---|---|
| Model | Continental Mark |
| Nesil | Continental Mark III |
| Modifikasyonu (Motor) | 7.5 V8 (365 bg) SelectShift |
| Üretim başlangıç yılı | 1968 yıl |
| Son üretim yılı | 1971 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 169.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 315.1 Nm/ton |
| Güç | 365 bg @ 4600 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 48.4 bg/Lt |
| Tork | 678 Nm @ 2800 dev/dak 500.07 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ford 385 |
| Motor hacmi | 7538 cm3 460 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 110.74 mm 4.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 97.8 mm 3.85 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Ağırlık | 2152-2269 Kg 4744.35 - 5002.29 lbs. |
|---|---|
| Bagaj hacmi en az | 382 Lt 13.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 91 Lt 24.04 US gal | 20.02 UK gal |
| Uzunluk | 5489 mm 216.1 in. |
|---|---|
| Genişlik | 2017 mm 79.41 in. |
| Yükseklik | 1359 mm 53.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2977 mm 117.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 297.2 mm |
| Arka frenler | Kampana, 279.4 mm |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 15 |