
| Hvilken type er karosseriet, Lincoln Continental Mark III? | Kupe , 2 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hva er motorens effekt, Lincoln Continental Mark Kupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 365 hk, 678 Hm 500.07 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Lincoln Continental Mark Kupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 7.5 l 7538 sm 460 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1968 Lincoln 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 8, V-motor |
| Hva er drivverket, Lincoln Continental Mark III Kupe 1968 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1968 Lincoln Continental Mark Kupe ? | 5489 mm 216.1 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1968 Lincoln Continental Mark Kupe ? | 2017 mm 79.41 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 2152-2269 kg 4744.35 - 5002.29 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 1968 Lincoln Continental Mark Kupe ? | 382 l 13.49 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1968 Lincoln Continental Mark III 7.5 V8 (365 Hp) SelectShift? | 3, automatisk girkasse SelectShift |
| merke | Lincoln |
|---|---|
| modell | Continental Mark |
| Generasjon | Continental Mark III |
| Modifikasjon (motor) | 7.5 V8 (365 hk) SelectShift |
| Første år av produksjon | 1968 år |
| Siste år av produskjon | 1971 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kupe |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 2 |
| Type drivstoff | Bensin |
|---|---|
| Motsvarighet vekt/effekt | 5.9 kg/hk, 169.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.2 kg/Hm, 315.1 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 365 hk @ 4600 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 48.4 hk/l |
| Dreiemoment | 678 Hm @ 2800 omdr./min. 500.07 lb.-ft. @ 2800 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | Ford 385 |
| Motorvolum | 7538 sm 460 cu. in. |
| Antall sylindere | 8 |
| Motorkonfigurasjon | V-motor |
| Boring | 110.74 mm 4.36 in. |
| Slaglengde | 97.8 mm 3.85 in. |
| Kompresjons grad | 10.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Forgasser |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | OHV |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Vekt | 2152-2269 kg 4744.35 - 5002.29 lbs. |
|---|---|
| Minimalt volum av bagasjerommet | 382 l 13.49 cu. ft. |
| Drivstofftank | 91 l 24.04 US gal | 20.02 UK gal |
| Lengde | 5489 mm 216.1 in. |
|---|---|
| Bredde | 2017 mm 79.41 in. |
| Høyde | 1359 mm 53.5 in. |
| Akselavstand | 2977 mm 117.2 in. |
| Sporvidde, foran | 1575 mm 62.01 in. |
| Sporvidde, baks | 1575 mm 62.01 in. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 3 trinns, automatisk girkasse SelectShift |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator |
| baksuspensjon | stiv bjelke, Spiralfjær |
| frambremser | disc-ventil , 297.2 mm |
| bakbremser | Tromme , 279.4 mm |
| Servo styring | Hydraulisk forsterker |
| Felgstørrese | 15 |